Ostrzeżenie!

Wejście do serwisu dla lekarzy i farmaceutów wymaga potwierdzenia oświadczenia widocznego na stronie. Jeśli nie spełniasz wymienionych warunków, kliknij przycisk Pomiń .

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Kwestionariusz przed szczepieniem na COVID-19 dostępny online na Internetowym Koncie Pacjenta

Kwestionariusz przed szczepieniem przeciw COVID-19 można wypełnić online za pośrednictwem Internetowego Konta Pacjenta - poinformowało Centrum e-Zdrowia.

Lekarz lub inny pracownik medyczny kwalifikuje pacjentów do szczepienia na podstawie m.in. wstępnego kwestionariusza badania przesiewowego. Kwestionariusz zawiera pytania o stan zdrowia, przebyte choroby, a także chorowanie na COVID-19 i objawy wskazujące na prawdopodobieństwo zakażenia koronawirusem.

Wcześniej pacjent miał dwie możliwości: albo wypełniał kwestionariusz na miejscu, w punkcie szczepień bezpośrednio przed zabiegiem, albo drukował dostępny na stronie internetowej kwestionariusz w domu i przychodził z wypełnionym wydrukiem.

Teraz kwestionariusz można wypełnić online i wysłać go do punktu szczepień. Należy jednak pamiętać, by zrobić to nie wcześniej niż 24 godziny przed szczepieniem.

Jak wypełnić kwestionariusz

  • Należy zalogować się na Internetowe Konto Pacjenta w serwisie www.pacjent.gov.pl.
  • Następnie wejść w zakładkę „Profilaktyka”.
  • Wypełnić kwestionariusz, potwierdzić (wraz ze zgodą na szczepienie) i podpisać za pomocą profilu zaufanego lub innego certyfikatu (podpisem kwalifikowanym lub e-dowodem). Podpisanie jest równoznaczne z przesłaniem kwestionariusza.

Dla kogo to rozwiązanie

– To rozwiązanie rekomendowane dla osób zdrowych, które nie mają chorób przewlekłych. Przyspiesza procedurę szczepienia, jest wygodne dla pacjentów, nie ma potrzeby uzupełniania dokumentacji w punkcie szczepień. Kwestionariusz badania przesiewowego jest podstawą do rozmowy z lekarzem bezpośrednio przed zaszczepieniem. Dlatego należy pamiętać, aby dokument online wypełnić nie wcześniej niż 24 godziny przed planowaną iniekcją – przypomina Jarosław Kieszek, dyrektor Centrum e-Zdrowia.

Jeżeli pacjent, wypełniając kwestionariusz, potwierdzi, że ma objawy COVID-19 lub jest ozdrowieńcem – czyli odpowie „tak” na jedno z pierwszych siedmiu pytań, to nie może zatwierdzić kwestionariusza i wysłać go online.

Nie można też w ten sposób wypełnić kwestionariusza za 16-17 latka – dla osób niepełnoletnich jest inny wzór kwestionariusza dostępny na portalu www.pacjent.gov.pl karcie) w zakładce „Szczepienia 16 i 17-latków”.


Źródło: Centrum e-Zdrowia

 

Liczba wyświetleń:

616

Skomentuj

Na stronie Rządowego Centrum Legislacji opublikowano projekt rozporządzenia ministra zdrowia zmieniający rozporządzenie w sprawie skierowań wystawianych w postaci elektronicznej w Systemie Informacji Medycznej. Zgodnie z projektowaną zmianą wykaz...
Do mieszkańców 78 gmin i miast Kujawsko-Pomorskiego trafi 3 tysiące bransoletek życia. Marszałek województwa Piotr Całbecki, przewodnicząca sejmiku Elżbieta Piniewska i wicemarszałek Zbigniew Ostrowski przekazali w czwartek (2 września) nowe...
Chcesz wiedzieć, co się dzieje z Twoim zgłoszeniem? Sprawdź jego status i przewidywaną datę rozwiązania problemu - w tym celu zaloguj się na swoje konto w Gabinecie drWidget i przejdź do ustawień placówki, zakładki “Inne”, sekcji “Twoje...
9 grudnia 2021 roku, online Rozwój sztucznej inteligencji zakłada podwyższenie poziomu życia człowieka, poprawę skuteczności leczenia, usprawnienie codziennego funkcjonowania czy też zwiększenie bezpieczeństwa. AI może zrewolucjonizować przemysł,...