Ostrzeżenie!

Wejście do serwisu dla lekarzy i farmaceutów wymaga potwierdzenia oświadczenia widocznego na stronie. Jeśli nie spełniasz wymienionych warunków, kliknij przycisk Pomiń .

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Bezpłatne aplikacje mobilne, które mogą przydać się na wakacjach

Dopilnują, aby w czasie urlopowych szaleństw pacjent nie zapomniał o przyjmowaniu leku stałego, a w razie potrzeby umożliwią mu szybki kontakt z lekarzem (poprzez wideoczat) oraz zdalne przedłużenie e-recepty. Poznaj TOP 3 najlepszych medycznych aplikacji mobilnych dla Twojego pacjenta.

Wszystkie aplikacje uwzględnione w zestawieniu cechuje prosta, intuicyjna obsługa i miła dla oka grafika. Można je pobrać za darmo ze sklepów Google Play i App Store.

Elektroniczny dzienniczek terapii

O konieczności zażycia leku przypomni pacjentowi aplikacja o nazwie “Weź dawkę”. To idealne rozwiązanie dla wszystkich zapominalskich, a także tych, którzy przyjmują więcej preparatów i potrzebują pomocy w uporządkowaniu planu terapii. Aby ustawić alert, należy wprowadzić do systemu niezbędne dane, w tym nazwę preparatu, przedział czasowy kuracji, jej częstotliwość, godziny i sposób przyjmowania leku oraz jego ilość. Potem pozostaje już tylko czekać na „przypominajkę” ze strony aplikacji.

E-wizyta i zdalnie przedłużanie e-recept

Takie możliwości zapewnia aplikacja mobilna MyDr, dedykowana pacjentom użytkowników Gabinetu drWidget (jeśli jeszcze nie znasz tego bezpłatnego programu do EDM, zajrzyj na www.drw.pl).

-> E-wizyta z dowolnego miejsca. Wystarczy telefon z dostępem do internetu i aplikacja MyDr, aby połączyć się z lekarzem i odbyć konsultację w formie wideorozmowy.

-> Zdalne przedłużanie e-recept. Użytkownik wysyła prośbę o przedłużenie terapii danym lekiem i czeka na reakcję lekarza. Jeśli lekarz wystawi nową e-receptę, kod dostępu pojawi się w aplikacji. W przypadku negatywnego rozpatrzenia prośby – użytkownik otrzyma uzasadnienie odmowy.

-> Wygodne płatności za wizyty: szybkim przelewem on-line. Dzięki MyDr pacjent ma wgląd w wolne terminy wizyt i może umówić się zaledwie kilkoma kliknięciami. Za wizytę zapłaci bezpiecznie: poprzez Przelewy24.

W poszukiwaniu najbliższej apteki…

...pomoże aplikacja o nazwie “Ceny leków”. Pacjent znajdzie tutaj mapę Polski z zaznaczonymi aptekami i zweryfikuje ich dane, takie jak adresy i godziny otwarcia.

Jak sugeruje nazwa aplikacji, oferuje ona coś jeszcze: pozwala sprawdzić ceny produktów leczniczych, a dodatkowo wskazuje ich zamienniki. System wyświetla podstawowe informacje o każdym preparacie, ale pacjent może skorzystać z opcji przekierowania do aplikacji Opisy Leków. Tam dostępne są wyczerpujące charakterystyki wszystkich produktów leczniczych dopuszczonych do obrotu w Polsce.

 

***

Czy Twoi pacjenci korzystają z medycznych aplikacji mobilnych? Zachęć ich do wypróbowania powyższych propozycji - mogą się przydać nie tylko na wakacjach, ale i po nich!

Liczba wyświetleń:

535

Skomentuj

Na stronie Rządowego Centrum Legislacji opublikowano projekt rozporządzenia ministra zdrowia zmieniający rozporządzenie w sprawie skierowań wystawianych w postaci elektronicznej w Systemie Informacji Medycznej. Zgodnie z projektowaną zmianą wykaz...
Do mieszkańców 78 gmin i miast Kujawsko-Pomorskiego trafi 3 tysiące bransoletek życia. Marszałek województwa Piotr Całbecki, przewodnicząca sejmiku Elżbieta Piniewska i wicemarszałek Zbigniew Ostrowski przekazali w czwartek (2 września) nowe...
Chcesz wiedzieć, co się dzieje z Twoim zgłoszeniem? Sprawdź jego status i przewidywaną datę rozwiązania problemu - w tym celu zaloguj się na swoje konto w Gabinecie drWidget i przejdź do ustawień placówki, zakładki “Inne”, sekcji “Twoje...
9 grudnia 2021 roku, online Rozwój sztucznej inteligencji zakłada podwyższenie poziomu życia człowieka, poprawę skuteczności leczenia, usprawnienie codziennego funkcjonowania czy też zwiększenie bezpieczeństwa. AI może zrewolucjonizować przemysł,...