Ostrzeżenie!

Wejście do serwisu dla lekarzy i farmaceutów wymaga potwierdzenia oświadczenia widocznego na stronie. Jeśli nie spełniasz wymienionych warunków, kliknij przycisk Pomiń .

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Dr100: Kolejne nowości już dostępne!

W programie pojawiła się ważna funkcjonalność, tj. możliwość generowania oddzielnych raportów SWIAD dla świadczeń realizowanych na rzecz dzieci i dorosłych. Zajrzyj do naszego zestawienia i sprawdź, co jeszcze zmieniło się w dr100 w ostatnich tygodniach.

Rozliczasz się z Narodowym Funduszem Zdrowia? Jeśli tak, to na pewno zainteresuje Cię wiadomość, że od teraz możesz generować oddzielne raporty SWIAD dla świadczeń realizowanych na rzecz dzieci i dorosłych. W widoku tworzenia raportu SWIAD dodaliśmy możliwość wyboru grupy, dla której ma być on wygenerowany. Domyślna grupa to “Wszyscy”; możesz ją zmienić na “Dorośli” lub “Dzieci”.

Z pewnością czasami sprawdzasz, czy pacjent jest ubezpieczony - szybką weryfikację umożliwia Ci przycisk “eWUŚ”, dostępny w trakcie przeprowadzania wizyty, w prawym górnym rogu ekranu. Od niedawna, kiedy Ty sprawdzasz stan ubezpieczenia, dr100 porównuje dane zapisane w karcie pacjenta (imię, nazwisko) z danymi w systemie eWUŚ.

W razie niezgodności system wyświetli ostrzeżenie - na liście wizyt i w karcie pacjenta pojawi się wykrzyknik na czerwonym tle. Dopilnuj, aby dane pacjenta były prawidłowe.

W najnowszej wersji programu ostrzeżenie zobaczysz również w przypadku próby dodania pacjenta o numerze PESEL, który jest już wprowadzony do systemu (przypisano go innemu pacjentowi).

Jak wiesz, chętnie spełniamy prośby naszych użytkowników. Poniższe nowości zostały wdrożone do programu właśnie na ich życzenie! (Przypominamy, że pomysły można zgłaszać mailowo: kontakt@dr100.pl oraz korzystając z formularza dostępnego w programie: menu z lewej strony -> Nowe funkcjonalności).

Nowości wprowadzone na prośby użytkowników to:

  • Możliwość przejścia do szczegółów wizyty oraz jej przeprowadzania bezpośrednio z widoków: listy wizyt z błędami i listy błędów w wizytach w raportach SWIAD.
  • Możliwość wyboru, czy w raportach procedur medycznych wykonanych przez lekarzy ma być uwzględniany rabat.
  • Po rozliczeniu płatności, możliwość wyboru: czy wizyta od razu ma zostać zakończona, czy nie (wówczas jej stan będzie oznaczony jako “Opłacona”).
  • Nowy przycisk w oknie anulowania wizyty, umożliwiający skopiowanie notatki kalendarzowej i wklejenie jej do notatki o zmianie stanu wizyty.

 

To tyle na dzisiaj :) Jeśli nie chcesz przegapić informacji o nowych funkcjonalnościach w programie dr100, to koniecznie polub (i obserwuj) nasz profil na Facebooku.Liczba wyświetleń:

272

Skomentuj

Na stronie Rządowego Centrum Legislacji opublikowano projekt rozporządzenia ministra zdrowia zmieniający rozporządzenie w sprawie skierowań wystawianych w postaci elektronicznej w Systemie Informacji Medycznej. Zgodnie z projektowaną zmianą wykaz...
Do mieszkańców 78 gmin i miast Kujawsko-Pomorskiego trafi 3 tysiące bransoletek życia. Marszałek województwa Piotr Całbecki, przewodnicząca sejmiku Elżbieta Piniewska i wicemarszałek Zbigniew Ostrowski przekazali w czwartek (2 września) nowe...
Chcesz wiedzieć, co się dzieje z Twoim zgłoszeniem? Sprawdź jego status i przewidywaną datę rozwiązania problemu - w tym celu zaloguj się na swoje konto w Gabinecie drWidget i przejdź do ustawień placówki, zakładki “Inne”, sekcji “Twoje...
9 grudnia 2021 roku, online Rozwój sztucznej inteligencji zakłada podwyższenie poziomu życia człowieka, poprawę skuteczności leczenia, usprawnienie codziennego funkcjonowania czy też zwiększenie bezpieczeństwa. AI może zrewolucjonizować przemysł,...