Ostrzeżenie!

Wejście do serwisu dla lekarzy i farmaceutów wymaga potwierdzenia oświadczenia widocznego na stronie. Jeśli nie spełniasz wymienionych warunków, kliknij przycisk Pomiń .

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Centrum e-Zdrowia nagrodzone w konkursie Digital Excellence Awards 2021

Centrum e-Zdrowia otrzymało prestiżowe wyróżnienie Digital Excellence of the Year podczas gali Digital Excellence Awards. Jury międzynarodowej społeczności menedżerów IT – CIONET, doceniło CeZ „za dokonanie kolosalnej zmiany w ekosystemie administracji zdrowotnej, dzięki której powstał jeden z najlepszych w Europie systemów do obsługi szczepień przeciw COVID-19.”

Uroczysta gala finałowa konkursu Digital Excellence Awards, podczas której wręczono wyróżnienia odbyła się 18 listopada w Warszawie. 17 liderów transformacji cyfrowej walczyło o zwycięstwo w 6 kategoriach. Centrum e-Zdrowia otrzymało wyróżnienie w obszarze Digital Customer Experience za system e-Rejestracji na szczepienie przeciw COVID-19.

- Stworzenie centralnej e-Rejestracji od podstaw, w zaledwie miesiąc, to doświadczenie z kategorii ekstremalnych. Zespół działał pod ogromną presją czasu, skali rozwiązania, a także ze świadomością niezwykłej odpowiedzialności społecznej związanej z tym zadaniem. Dzięki dobrze zaplanowanym procesom, przyjętemu modelowi zarządzania i profesjonalizmowi ekspertów zaangażowanych przez Centrum e-Zdrowia osiągnęliśmy zamierzony efekt – mówi Jarosław Kieszek, dyrektor Centrum e-Zdrowia.

Dyrektor Kieszek dodaje, że doświadczenie, które organizacja zdobyła przy realizacji tego projektu, pozwoli podejmować coraz śmielsze wyzwania biznesowe na drodze ku pełnej cyfryzacji systemu ochrony zdrowia w Polsce i zawsze z myślą o pozytywnym doświadczeniu ich użytkowników.

System ogólnopolskiej e-Rejestracji to projekt transformacyjny, oparty na nowoczesnych technologiach, który dostarczył kompleksowe i innowacyjne doświadczenia klientów. Po raz pierwszy w historii naszego kraju pacjenci z całej Polski mogli zapisać się na wizytę całkowicie zdalnie, poprzez centralny system elektroniczny, który prezentował na bieżąco informację o dostępnych terminach szczepień w konkretnych lokalizacjach wraz z możliwością wyboru rodzaju szczepionki.

Jurorzy konkursu podkreślili, że na szczególną uwagę zasługuje skala dokonanej transformacji, jej tempo i wpływ na nasze życie. e-Rejestrację uruchomiono już po 30 dniach od rozpoczęcia prac. Obecnie jest w niej zarejestrowanych blisko 35 mln wizyt szczepiennych oraz ponad 100 tys. kont użytkowników obsługujących system z ponad 8700 punktów szczepień. System powstał we współpracy z partnerami: Operator Chmury Krajowej, Pentacomp Systemy Informatyczne S.A, S&T.

Digital Excellence Awards to konkurs, który nieprzerwanie od 2016 roku wyróżnia najlepszych liderów przemian cyfrowych. Jury nagradza firmy i ich zespoły, które skutecznie przeprowadziły proces transformacji cyfrowej oraz wykazały jego rezultaty dla przedsiębiorstwa i poprawę swojej gotowości cyfrowej. W tym roku do konkursu zgłosiła się rekordowa liczba organizacji. Z 51 zgłoszonych projektów, aż 37 zgłoszeń przełomowych transformacji cyfrowych zostało poddanych ocenie Jurorów. 17 mistrzów transformacji dotarło do finału Digital Excellence Awards.

Finaliści tegorocznej, 5. edycji konkursu Digital Excellence Awards: CCC SA, Krajowa Izba Rozliczeniowa, Centrum e-Zdrowia, Grupa NEUCA, Żabka Polska, Dom Development, Link4, Polpharma, KROSS S.A., LUX MED, Connected Retail by Zalando, Echo Investment, ING Tech Poland, Zakład Narodowy im. Ossolińskich, BNP Paribas Bank Polska, MPWiK S.A. Wrocław, LPP S.A.


Źródło: Centrum e-Zdrowia

Liczba wyświetleń:

148

Skomentuj

Pracownicy UOKiK w asyście Policji przeprowadzili przeszukania w siedzibach trzech przedsiębiorców: Asseco Poland, Comarch Healthcare oraz Bestprojects. Ma to związek z postępowaniem wyjaśniającym, które wszczął Prezes UOKiK Tomasz Chróstny. Z...
Gmina Miejska Koło chcąc wspierać i udzielać opieki kolskim seniorom, przystąpiła do Pilotażowego Projektu "Wielkopolski System Opieki Seniora" finansowanego ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego w latach 2021-2022, przygotowanego przez...
Kolejny pracowity rok za nami! W ciągu ostatnich 12 miesięcy Gabinet drWidget zaoferował Ci sporo nowości - zarówno w wersji przeglądarkowej, jak i mobilnej. Zajrzyj do naszego zestawienia i poznaj najciekawsze zmiany wprowadzone do programu w 2021...
26 stycznia 2022r. Warszawa Priorytety w Ochronie Zdrowia 2022 będą miejscem wymiany poglądów oraz merytorycznych dyskusji stwarzających szansę na wypracowanie rozwiązań, które mogą okazać się bardzo istotne dla organizacji systemu ochrony zdrowia w...