Ostrzeżenie!

Wejście do serwisu dla lekarzy i farmaceutów wymaga potwierdzenia oświadczenia widocznego na stronie. Jeśli nie spełniasz wymienionych warunków, kliknij przycisk Pomiń .

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Paweł Kikosicki nie jest już dyrektorem Centrum e-Zdrowia

Paweł Kikosicki po dwóch latach odchodzi ze stanowiska dyrektora Centrum e-Zdrowia. Poinformował o tym w mediach społecznościowych.

- Po ponad 2 latach nadszedł czas pożegnać się z Centrum e-Zdrowia. To był bardzo intensywny okres, w trakcie którego wykonaliśmy kawał dobrej roboty! Przede wszystkim zespołowo przygotowaliśmy pierwszą w historii CEZ Strategię rozwoju na lata 2023-2027, która wskazuje kluczowe kierunki rozwoju tej bardzo ważnej dla systemu ochrony zdrowia instytucji. To był prawdziwy „kop”, dzięki któremu CEZ wie dokąd zmierza! – napisał Paweł Kikosicki na Linkedin 2 lutego.

O potrzebie zmian w Centrum e-Zdrowia mówiła już w zeszłym tygodniu w TVN24 szefowa resortu zdrowia Izabela Leszczyna. Opowiadając o planach minister wskazała, że jest wiele do zrobienia w obszarze cyfryzacji.

- W Centrum E-zdrowia są potrzebne zmiany, także zmiany w zarządzaniu - mówiła Leszczyna na antenie TVN24.

Kikosicki kierował Centrum e-Zdrowia od lutego 2022 roku. Był odpowiedzialny m.in. za program poprawy dialogu z użytkownikami systemów oraz za transformację Centrum e-Zdrowia w kierunku organizacji opartej na założeniach customer experience (CX).

Wcześniej (od 2018 roku) był związany z Narodowym Funduszem Zdrowia. Od września 2020 r. pełnił funkcję dyrektora Departamentu Obsługi Klientów.

W NFZ odpowiadał m.in za projekt Telefonicznej Informacji Pacjenta. Wdrażał także infolinię Narodowego Programu Szczepień (989) oraz przygotowywał koncepcję i organizował stanowiska ds. profilaktyki i promocji zdrowia w salach obsługi oddziałów wojewódzkich NFZ. Pełnił nadzór nad stroną pacjent.gov.pl oraz – wspólnie z zespołem – koordynował współpracę z organizacjami pacjentów w formie Forum Organizacji Pacjentów. Nadzorował budowę w NFZ systemu do zarządzania relacjami z klientami (CRM).

Liczba wyświetleń:

489

Skomentuj

Służby Narodowego Funduszu Zdrowia zajmujące się bezpieczeństwem informatycznym wykryły wzmożoną aktywność systemu informatycznego dwóch podmiotów medycznych. Chodzi o wysyłanie zapytań do bazy eWUŚ. Zapytania nie dotyczyły danych medycznych. Sprawą...
Minister Zdrowia informuje, że związku z nowymi zasadami wystawiania i realizacji tzw. „recept rocznych”, które zostały wprowadzone ustawą z dnia 17 sierpnia 2023 r. o zmianie ustawy o refundacji leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia...
Wygodny dostęp do obszernych baz informacji medycznych zapewnia Ci widok główny aplikacji oraz widok przeprowadzania wizyty. O jakich konkretnie bazach mowa? Zajrzyj do artykułu i sprawdź! W MyDr EDM bazy informacji medycznych masz zawsze pod ręką -...
15-16 września, Warszawa NIL IN, Sieci Lekarzy Innowatorów Naczelnej Izby Lekarskiej zaprasza na spotkanie liderów tworzących przyszłość opieki zdrowotnej. Najważniejsze wydarzenie samorządu lekarskiego poświęcone innowacji w systemie opieki...