Ostrzeżenie!

Wejście do serwisu dla lekarzy i farmaceutów wymaga potwierdzenia oświadczenia widocznego na stronie. Jeśli nie spełniasz wymienionych warunków, kliknij przycisk Pomiń .

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Kontroluj terapię dzięki aplikacji Riboo

Wśród aplikacji medycznych, dostępnych na rynku, pojawiają się również te, służące kontrolowaniu kuracji - pod ścisłą opieką lekarza. Jedną z nich jest aplikacja o nazwie Riboo, dedykowana terapii lekami immunostymulującymi.

Riboo to przedłużenie opieki lekarskiej oraz jej integralny element. Z tego też powodu nie jest aplikacją publiczną, lecz za każdym razem indywidualnie udostępnia ją pacjentowi lekarz prowadzący - poprzez przekazanie kodu dostępu.

Intuicyjna obsługa oraz kontrola różnych aspektów terapii to jedne z zalet aplikacji. Przypomina ona automatycznie nie tylko o konieczności zażycia leku, ale także o jego ilości pozostałej do wykorzystania, co pozwala z wyprzedzeniem zaplanować wizytę u lekarza.

Aby ustawić harmonogram kuracji, należy na początek wpisać wspomniany kod. Następne kroki to wybór opakowania leku oraz jego ilości.

W dalszej kolejności należy określić rozpoczęcie dawkowania leku - datę oraz godzinę, bo jego przyjmowanie o regularnej porze ma również duże znaczenie dla skuteczności terapii. Za każdym razem system wyświetla podpowiedzi - wystarczy tylko wybrać jedną z nich. Po kliknięciu w przycisk „Dodaj terapię” zostaje ona zapisana w systemie, który od tego momentu będzie wysyłać stosowne „przypominajki”.

Na podobnej zasadzie można ustawić plan wizyt lekarskich. Po wybraniu z menu opcji „Wizyty lekarskie” na ekranie telefonu pojawia się kalendarz, a w prawym górnym rogu - ikonka z symbolem „+”. Po kliknięciu w nią otwiera się ekran dodawania wizyty. Pierwszy krok to dodanie danych lekarza, a następny - uzupełnienie daty oraz godziny wizyty. Kliknięcie w przycisk „Dodaj wizytę” w prawym dolnym rogu ekranu powoduje zapisanie wszystkich wprowadzonych informacji i od tego momentu - tak jak w przypadku kuracji - system będzie wysyłać odpowiednie powiadomienia.

W dowolnym momencie można przeglądać zarówno plan terapii, czyli zbliżające się dawki, przerwy w terapii, czas jej trwania, jak i nadchodzące wizyty lekarskie - wybierając je z menu aplikacji. Można również wprowadzać zmiany do harmonogramu, a także włączać i wyłączać powiadomienia - wszystko za pomocą kilku kliknięć.

Warto zapytać swojego lekarza o aplikację Riboo, bo z pewnością podniesie ona efektywność terapii. Po uzyskaniu kodu dostępu można pobrać ją bezpłatnie.

Twórcą aplikacji jest firma LekSeek Polska, specjalizująca się w dostarczaniu nowoczesnych rozwiązań mobilnych dla sektora medycznego i farmaceutycznego.

Liczba wyświetleń:

1 335

Skomentuj

Minister Zdrowia informuje, że związku z nowymi zasadami wystawiania i realizacji tzw. „recept rocznych”, które zostały wprowadzone ustawą z dnia 17 sierpnia 2023 r. o zmianie ustawy o refundacji leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia...
W aplikacji mObywatel 2.0 pojawiły się nowe dokumenty, dzięki którym swoje uprawnienia zawodowe potwierdzi ponad 360 tysięcy osób w Polsce, wpisanych do rejestru przez okręgowe rady pielęgniarek i położnych. Od teraz wśród elektronicznych dokumentów...
Wygodny dostęp do obszernych baz informacji medycznych zapewnia Ci widok główny aplikacji oraz widok przeprowadzania wizyty. O jakich konkretnie bazach mowa? Zajrzyj do artykułu i sprawdź! W MyDr EDM bazy informacji medycznych masz zawsze pod ręką -...
15-16 września, Warszawa NIL IN, Sieci Lekarzy Innowatorów Naczelnej Izby Lekarskiej zaprasza na spotkanie liderów tworzących przyszłość opieki zdrowotnej. Najważniejsze wydarzenie samorządu lekarskiego poświęcone innowacji w systemie opieki...