Ostrzeżenie!

Wejście do serwisu dla lekarzy i farmaceutów wymaga potwierdzenia oświadczenia widocznego na stronie. Jeśli nie spełniasz wymienionych warunków, kliknij przycisk Pomiń .

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Cukrzyca pod kontrolą aplikacji

Osoby chorujące na cukrzycę muszą regularnie kontrolować poziom glukozy we krwi. Z pomocą przychodzą im nowe technologie. W sklepach z aplikacjami pojawiło się najnowsze rozwiązanie z tej dziedziny - OneTouch Gabinet.

To aplikacja, za pomocą której można prowadzić dzienniczek pomiarów cukru. Największym udogodnieniem jest to, że umożliwia ona automatyczne przeniesienie danych z glukometru na telefon (choć oczywiście można je również wpisać samemu).

Korzystanie z aplikacji należy zacząć od podania progowych wartości poziomu cukru (opcja „Ustawienia” w menu). To ważny krok - w odniesieniu do nich można będzie bowiem oceniać późniejsze wyniki. Po wpisaniu minimalnego i maksymalnego poziomu oraz kliknięciu w przycisk „Zapisz” dane zostają wprowadzone do systemu, a aplikacja jest gotowa do użytku.

Jej obsługa jest bardzo prosta i intuicyjna. Jak wspomniano, pozwala ona zarówno na automatyczne, jak i ręczne wprowadzanie wyników pomiarów. Aby skorzystać z pierwszej opcji, należy najpierw włączyć Bluetooth, a potem uruchomić aplikację i zalogować się bądź zarejestrować (jeżeli korzystamy z niej po raz pierwszy). Następnie rozpocznie się skanowanie, a po krótkiej chwili na ekranie telefonu wyświetlą się wyszukane urządzenia z włączoną opcją Bluetooth. Wystarczy kliknąć na nazwę swojego glukometru, by rozpoczęło się kopiowanie danych.

Ręczne wprowadzanie informacji trwa nieco dłużej, ale nie powinno przysporzyć trudności. Wystarczy kliknąć w przycisk z ikonką ręki, aby otworzyło się okno wprowadzania wyników. Aplikacja umożliwia nie tylko wpisanie wartości poziomu cukru (z datą i godziną), ale także informacji o podaniu insuliny oraz o tym, czy pomiar nastąpił przed czy po posiłku lub wysiłku fizycznym.

Wprowadzone i zapisane dane prezentowane są następnie na wykresie. Graficzna forma prezentacji pozwala błyskawicznie zorientować się, w jakim stopniu wyniki z danego okresu odbiegają od wartości progowych. Aplikacja umożliwia oczywiście przeglądanie danych w dowolnym momencie.

Warto również podkreślić, że opisywana aplikacja jest zintegrowana z programem do prowadzenia gabinetów i przychodni lekarskich Gabinet drWidget. Jeśli użytkownik aplikacji pozostaje pod opieką lekarza, który korzysta z tego programu, stanowi to duże ułatwienie. Można bowiem od ręki zapisać na swoim koncie w programie wyniki pobrane za pomocą aplikacji. Lekarz będzie miał do nich natychmiastowy dostęp, co przyspieszy proces postawienia diagnozy.
Z aplikacji mogą jednak oczywiście korzystać także osoby, które nie posiadają konta w programie.

Aplikacja współpracuje z glukometrem OneTouch®. Aby go bezpłatnie zamówić, wystarczy wybrać taką opcję w menu aplikacji i postępować zgodnie z podpowiedziami na ekranie.

 

Aplikacja jest dostępna za darmo: 

 

Liczba wyświetleń:

2 192

Skomentuj

Służby Narodowego Funduszu Zdrowia zajmujące się bezpieczeństwem informatycznym wykryły wzmożoną aktywność systemu informatycznego dwóch podmiotów medycznych. Chodzi o wysyłanie zapytań do bazy eWUŚ. Zapytania nie dotyczyły danych medycznych. Sprawą...
Minister Zdrowia informuje, że związku z nowymi zasadami wystawiania i realizacji tzw. „recept rocznych”, które zostały wprowadzone ustawą z dnia 17 sierpnia 2023 r. o zmianie ustawy o refundacji leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia...
Wygodny dostęp do obszernych baz informacji medycznych zapewnia Ci widok główny aplikacji oraz widok przeprowadzania wizyty. O jakich konkretnie bazach mowa? Zajrzyj do artykułu i sprawdź! W MyDr EDM bazy informacji medycznych masz zawsze pod ręką -...
15-16 września, Warszawa NIL IN, Sieci Lekarzy Innowatorów Naczelnej Izby Lekarskiej zaprasza na spotkanie liderów tworzących przyszłość opieki zdrowotnej. Najważniejsze wydarzenie samorządu lekarskiego poświęcone innowacji w systemie opieki...