Ostrzeżenie!

Wejście do serwisu dla lekarzy i farmaceutów wymaga potwierdzenia oświadczenia widocznego na stronie. Jeśli nie spełniasz wymienionych warunków, kliknij przycisk Pomiń .

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Program gabinetowy - nie warto się go obawiać!

Aplikacje do zarządzania gabinetem lekarskim traktowane są często jak zło konieczne. Przyjazne w obsłudze programy dowodzą jednak, że nie ma do tego powodów. Warto dać „zielone światło” nowoczesnym technologiom, bo zyskują na tym i pracownicy, i pacjenci. Dobrym przykładem takiego rozwiązania jest Gabinet drWidget.

Obawy dotyczą zazwyczaj już pierwszego etapu wdrożenia programu, czyli kosztów oraz nauki obsługi. A jakie są fakty?

Gabinet drWidget udowadnia, że aplikacja tego typu nie tylko nie musi być droga, ale może być całkowicie bezpłatna dla użytkownika - dzięki wyświetlanym w niej reklamom. Co ważne, by mieć do niej dostęp, wystarczy urządzenie połączenie z internetem, co oznacza, że nie ma potrzeby ponoszenia kosztów na instalację dodatkowego sprzętu (np. serwera).

Nie jest również prawdą, że z obsługą programu gabinetowego poradzi sobie wyłącznie ktoś, kto „zna się na komputerach”. Jaki byłby wówczas sens tworzenia takich aplikacji? Warto podkreślić, że nierzadko są one projektowane przez lekarzy dla lekarzy - tak jak Gabinet drWidget. Pozwala to merytorycznie dostosować program do wymogów zawodu i stworzyć intuicyjne menu, które bez trudu opanuje nawet osoba bez doświadczenia z obsługą komputera.
W razie potrzeby użytkownik ma ponadto do dyspozycji wielokanałowe wsparcie techniczne.

Jedną z podstawowych funkcji programów gabinetowych jest prowadzenie Elektronicznej Dokumentacji Medycznej. Jeśli nic się nie zmieni, stanie się ona obowiązkowa dla wszystkich placówek służby zdrowia już od 1 stycznia 2018 r.

Można oczywiście podejść do tego tylko na zasadzie narzuconego rygoru. Mimo to trudno nie dostrzec związanych z tym korzyści. Przewaga dokumentacji elektronicznej nad papierową wydaje się oczywista. To przede wszystkim oszczędność czasu, przeznaczanego dotąd na wypełnianie tradycyjnych dokumentów. To także oszczędność miejsca, potrzebnego na ich przechowywanie. Lekarz ma do nich dostęp w każdej chwili - będąc także poza miejscem pracy.

Nie można pominąć tak istotnej kwestii, jak bezpieczeństwo. W przypadku papierowej dokumentacji łatwo o mechaniczne zniszczenie czy wręcz utratę formularza. Dokumentom elektronicznym to nie grozi - programy takie jak Gabinet drWidget posiadają funkcję tworzenia kopii zapasowych (tzw. backup).

Ograniczeniu biurokracji, związanej z szeroko rozumianym obiegiem dokumentów, sprzyja także moduł umożliwiający kompleksowe rozliczenia z Narodowym Funduszem Zdrowia. To wszystko przekłada się na wspomnianą oszczędność czasu oraz poprawę organizacji pracy w placówce. Pozytywne efekty tych zmian odczuwają pacjenci, którzy są lepiej i szybciej obsługiwani.

Już podczas prac nad programem Gabinet drWidget zauważono, że zastosowane w nim rozwiązania pozwolą lekarzowi zaoszczędzić nawet do 20 procent czasu dziennie. Teraz potwierdzają to lekarze, którzy korzystają z programu. Doceniają oni nie tylko wspomniane wcześniej udogodnienia. Ich zdaniem, pomocne są choćby takie narzędzia, jak dostęp do bazy leków i interakcji, zoptymalizowana wyszukiwarka leków, możliwość wystawienia recepty oraz e-zwolnienia, a także grafik, który umożliwia prostą rejestrację pacjentów.

To najlepsza rekomendacja dla tych, którzy założyli konto w programie, ale jeszcze z niego nie korzystają lub korzystają tylko z niektórych funkcji. Warto powierzyć Gabinetowi drWidget całościowe zarządzanie placówką.

Liczba wyświetleń:

2 068

Skomentuj

Służby Narodowego Funduszu Zdrowia zajmujące się bezpieczeństwem informatycznym wykryły wzmożoną aktywność systemu informatycznego dwóch podmiotów medycznych. Chodzi o wysyłanie zapytań do bazy eWUŚ. Zapytania nie dotyczyły danych medycznych. Sprawą...
Minister Zdrowia informuje, że związku z nowymi zasadami wystawiania i realizacji tzw. „recept rocznych”, które zostały wprowadzone ustawą z dnia 17 sierpnia 2023 r. o zmianie ustawy o refundacji leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia...
Wygodny dostęp do obszernych baz informacji medycznych zapewnia Ci widok główny aplikacji oraz widok przeprowadzania wizyty. O jakich konkretnie bazach mowa? Zajrzyj do artykułu i sprawdź! W MyDr EDM bazy informacji medycznych masz zawsze pod ręką -...
15-16 września, Warszawa NIL IN, Sieci Lekarzy Innowatorów Naczelnej Izby Lekarskiej zaprasza na spotkanie liderów tworzących przyszłość opieki zdrowotnej. Najważniejsze wydarzenie samorządu lekarskiego poświęcone innowacji w systemie opieki...