Ostrzeżenie!

Wejście do serwisu dla lekarzy i farmaceutów wymaga potwierdzenia oświadczenia widocznego na stronie. Jeśli nie spełniasz wymienionych warunków, kliknij przycisk Pomiń .

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Laury dla podlaskiego projektu e-zdrowie

Skrzydła IT W Administracji – tę prestiżową nagrodę otrzymał Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego za projekt e-zdrowie. Nagroda przyznawana jest projektom informatycznym zrealizowanym przez instytucje publiczne, które pod względem sposobu wdrożenia i osiągniętych wymiernych korzyści mogą stanowić wzór do naśladowania.

„Skrzydła” dla Podlaskiego Systemu Informacyjnego e-Zdrowie zostały przyznane w kategorii e-Administracja. Wyróżnienie przyznaje wydawca branżowego miesięcznika „IT w Administracji”.

Podlaski System Informacyjny e-Zdrowie, to rozwiązanie, które zostało przygotowane jako efekt współpracy wielu instytucji z terenu całego regionu, w szczególności: Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego, 10 starostw powiatowych oraz 27 podmiotów leczniczych, które to realizując projekt o tej samej nazwie stworzyły system wspierający dostęp mieszkańców do e-Usług z zakresu ochrony zdrowia.

Portal Pacjenta, utworzony jako jeden z elementów systemu e-Zdrowie, oferuje szereg przydatnych funkcjonalności dla pacjentów podmiotów leczniczych, w tym:

• szeroką informację dot. działań prozdrowotnych, akcji profilaktycznych i promocja wszelkich kampanii o charakterze związanym z ochroną zdrowia,

• możliwość dostępu do elektronicznej rejestracji do poradni specjalistycznych w regionie,

• możliwość nieograniczonego dostępu przez Internet do własnej elektronicznej dokumentacji medycznej pacjenta.

 Wykorzystanie Portalu Pacjenta przez pacjentów z terenu województwa opiera się na 3 krokach:

1. Każda osoba, która wejdzie na Portal Pacjenta, bez konieczności logowania, uzyska dostęp do aktualnych informacji z zakresu szeroko rozumianej ochrony zdrowia na terenie województwa podlaskiego.

2. Każdy z użytkowników, którzy założą konto na Portalu Pacjenta będzie mógł rejestrować się przez Internet do prawie 300 poradni znajdujących się w szpitalach na terenie województwa. Do wyboru jest prawie 30 podmiotów leczniczych, w których można wyszukać żądaną poradnię, jak i sprawdzić, do jakiego lekarza można się w niej zapisać. System zapewnia wygodny wybór terminów wizyt i możliwość zarządzania zarezerwowanymi terminami.

3. Każda osoba, która aktywuje swoje konto w podmiocie leczniczym uzyska dostęp do systemu elektronicznej dokumentacji medycznej. Znajdzie się w nim dokumentacja wytworzona przez lekarza podczas wizyt w podmiotach leczniczych zintegrowanych w systemie. Konieczne jest tylko wyrażenie, jeszcze przed wizytą, zgody na przekazywanie danych do systemu regionalnego. Dzięki temu rozwiązaniu, pacjent uzyskuje bazę swojej dokumentacji medycznej bez konieczności jej kserowania w podmiocie leczniczym.


Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego

 

Liczba wyświetleń:

721

Skomentuj

Nowe szablony dawkowania leków proponowane przez informatyków Centrum e-Zdrowia zagrażają zarówno pacjentom, jak i lekarzom – alarmują w piśmie do Minister Zdrowia Izabeli Leszczyny lekarze Porozumienia Pracodawców Ochrony Zdrowia. – Nie do przyjęcia...
Służby Narodowego Funduszu Zdrowia zajmujące się bezpieczeństwem informatycznym wykryły wzmożoną aktywność systemu informatycznego dwóch podmiotów medycznych. Chodzi o wysyłanie zapytań do bazy eWUŚ. Zapytania nie dotyczyły danych medycznych. Sprawą...
Wygodny dostęp do obszernych baz informacji medycznych zapewnia Ci widok główny aplikacji oraz widok przeprowadzania wizyty. O jakich konkretnie bazach mowa? Zajrzyj do artykułu i sprawdź! W MyDr EDM bazy informacji medycznych masz zawsze pod ręką -...
15-16 września, Warszawa NIL IN, Sieci Lekarzy Innowatorów Naczelnej Izby Lekarskiej zaprasza na spotkanie liderów tworzących przyszłość opieki zdrowotnej. Najważniejsze wydarzenie samorządu lekarskiego poświęcone innowacji w systemie opieki...