Ostrzeżenie!

Wejście do serwisu dla lekarzy i farmaceutów wymaga potwierdzenia oświadczenia widocznego na stronie. Jeśli nie spełniasz wymienionych warunków, kliknij przycisk Pomiń .

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Radom - szpital otrzyma dofinansowanie na e-usługi

Prawie 9 milionów złotych unijnego dofinansowania trafi do Radomskiego Szpitala Specjalistycznego wdrożenie systemu e-usług. Nowe rozwiązania mają ułatwić pracę personelu medycznego i usprawnić obsługę pacjentów.

Wartość całego projektu wynosi ponad 11,3 mln złotych. Dofinansowanie zostało przyznane z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014 -2020. - Wielokrotnie mówiliśmy o tym, że poważne pieniądze w tej unijnej perspektywie będą dla nas dostępne dopiero od tego roku i tak też się dzieje. Jestem przekonany, że projekt informatyzacji szpitala jest jednym z wielu, które w tym i w przyszłych latach pozwolą przy udziale pieniędzy z Unii Europejskiej poprawiać komfort życia w naszym mieście – mówi prezydent Radosław Witkowski.

Platforma świadczenia e-usług będzie ukierunkowana m.in. na interakcyjną komunikację pacjenta ze szpitalem. Łącznie będzie dostępnych 15 e-usług. - To kolejny element budowy miasta przyjaznego mieszkańcom. W wielu różnych obszarach staramy się wdrażać ideę „smart city”. Tym razem do naszego szpitala wprowadzamy nowoczesne rozwiązania, które ułatwią i usprawnią pracę personelu, a jednocześnie poprawią komfort pacjentów – mówi wiceprezydent Jerzy Zawodnik.

W ramach projektu, w Radomskim Szpitalu Specjalistycznym zostaną wprowadzone m.in. rozwiązania dające pracownikom medycznym, w szczególności lekarzom możliwość dostępu do informacji medycznej o pacjentach i lekach za pośrednictwem urządzeń mobilnych niezależnie od miejsca w jakim się znajdują. System umożliwi też zdalne umawianie wizyt, zlecanie leków oraz badań bezpośrednio przy łóżku pacjenta.

Zaplanowano także uruchomienie szeregu e-usług usprawniających komunikację pacjenta ze szpitalem. Planowane jest m.in. uruchomienie portalu informacyjnego dla pacjenta, systemu e-rejestracji i przypominania o terminie wizyty lekarskiej oraz umożliwienie pacjentom dostępu do dokumentacji medycznej. Zostanie wprowadzony także system zarządzania kolejkami, który umożliwi skrócenie do minimum czasu oczekiwania przy gabinetach.


Źródło: Urząd Miejski w Radomiu

Liczba wyświetleń:

1 012

Skomentuj

Służby Narodowego Funduszu Zdrowia zajmujące się bezpieczeństwem informatycznym wykryły wzmożoną aktywność systemu informatycznego dwóch podmiotów medycznych. Chodzi o wysyłanie zapytań do bazy eWUŚ. Zapytania nie dotyczyły danych medycznych. Sprawą...
Minister Zdrowia informuje, że związku z nowymi zasadami wystawiania i realizacji tzw. „recept rocznych”, które zostały wprowadzone ustawą z dnia 17 sierpnia 2023 r. o zmianie ustawy o refundacji leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia...
Wygodny dostęp do obszernych baz informacji medycznych zapewnia Ci widok główny aplikacji oraz widok przeprowadzania wizyty. O jakich konkretnie bazach mowa? Zajrzyj do artykułu i sprawdź! W MyDr EDM bazy informacji medycznych masz zawsze pod ręką -...
15-16 września, Warszawa NIL IN, Sieci Lekarzy Innowatorów Naczelnej Izby Lekarskiej zaprasza na spotkanie liderów tworzących przyszłość opieki zdrowotnej. Najważniejsze wydarzenie samorządu lekarskiego poświęcone innowacji w systemie opieki...