Ostrzeżenie!

Wejście do serwisu dla lekarzy i farmaceutów wymaga potwierdzenia oświadczenia widocznego na stronie. Jeśli nie spełniasz wymienionych warunków, kliknij przycisk Pomiń .

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

W wirtualnym teście można ocenić zdrowie swojej wątroby

Bez wychodzenia z domu można ocenić zdrowie swojej wątroby. To pomysł organizatorów akcji „Szczęśliwa wątroba,szczęśliwy Ty”, której celem jest zwiększenie świadomości Polaków na temat istotnej roli wątroby w życiu każdego człowieka.

Aby wykonać test online wystarczy wejść na stronę kampanii www.szczesliwawatroba.pl i odpowiedzieć anonimowo na kilkanaście pytań, dotyczących nawyków żywieniowych oraz zachowań zdrowotnych. Na zakończenie testu pojawia się podsumowanie oceniające potencjalne zagrożenie dla wątroby. Można się z niego dowiedzieć, czy warto poświęcić swojej wątrobie więcej uwagi.

Wynik testu nie stanowi oczywiście diagnozy lekarskiej, pomaga jednak ocenić czynniki ryzyka dla zdrowia wątroby. Dostarczone przez respondentów odpowiedzi, posłużą także do stworzenia podsumowania na temat „wątroby Polaków”.

- Przeprowadziliśmy wspólnie z instytutem badawczym GfK Polonia badanie na temat świadomości Polaków co do wątroby. Okazało się, że ok. 20 proc. Polaków nie wiem po której stronie ma wątrobę, nie wie w czym nam pomaga, do czego służy i jakie spełnia funkcje. Dlatego właśnie powstała kampania „Szczęśliwa wątroba, szczęśliwy Ty”, żeby edukować konsumentów. Kampania ma pokazywać istotność wątroby, która jest nam tak samo potrzebna do życia jak serce i mózg – mówi Alicja Krzywy, PR Manager Consumer Healthcare Sanofi.

Z raportu GFK wynika, że tylko połowa Polaków prawidłowo rozpoznaje, że wątroba jest odpowiedziana za neutralizację toksyn. Jeszcze mniej osób wie, że odpowiada za produkcję żółci (33%) czy pełni funkcje odpornościowe (17%). Większość Polaków upatruje źródeł chorób wątroby w nadmiernym spożywaniu alkoholu (70%) nie zważając na codzienne nawyki, które również mają ogromny wpływ na stan wątroby.

Wiedza, którą uzyskuje się w efekcie wypełnienia testu pozwala zrozumieć, jakie zachowania prozdrowotne warto wprowadzić do codziennego życia, w trosce o zdrowie wątroby.


Źródło: newsrm.tv

Liczba wyświetleń:

1 297

Skomentuj

Służby Narodowego Funduszu Zdrowia zajmujące się bezpieczeństwem informatycznym wykryły wzmożoną aktywność systemu informatycznego dwóch podmiotów medycznych. Chodzi o wysyłanie zapytań do bazy eWUŚ. Zapytania nie dotyczyły danych medycznych. Sprawą...
Minister Zdrowia informuje, że związku z nowymi zasadami wystawiania i realizacji tzw. „recept rocznych”, które zostały wprowadzone ustawą z dnia 17 sierpnia 2023 r. o zmianie ustawy o refundacji leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia...
Wygodny dostęp do obszernych baz informacji medycznych zapewnia Ci widok główny aplikacji oraz widok przeprowadzania wizyty. O jakich konkretnie bazach mowa? Zajrzyj do artykułu i sprawdź! W MyDr EDM bazy informacji medycznych masz zawsze pod ręką -...
15-16 września, Warszawa NIL IN, Sieci Lekarzy Innowatorów Naczelnej Izby Lekarskiej zaprasza na spotkanie liderów tworzących przyszłość opieki zdrowotnej. Najważniejsze wydarzenie samorządu lekarskiego poświęcone innowacji w systemie opieki...