Ostrzeżenie!

Wejście do serwisu dla lekarzy i farmaceutów wymaga potwierdzenia oświadczenia widocznego na stronie. Jeśli nie spełniasz wymienionych warunków, kliknij przycisk Pomiń .

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Kolejny etap e-recepty wdrożony zgodnie z zapowiedzią

Nie ulega wątpliwości, że elektroniczna recepta zbliża się wielkimi krokami. Firmy tworzące aplikacje gabinetowe mogą już testować jej oprogramowanie.

Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia (CSIOZ) udostępniło właśnie tzw. środowisko integracyjne. Dzięki niemu autorzy programów do obsługi e-recepty będą mogli sprawdzić ich zgodność z Elektroniczną Platformą Gromadzenia, Analizy i Udostępniania zasobów cyfrowych o Zdarzeniach Medycznych (P1).

Jak widać, wdrażanie elektronicznej recepty przebiega zgodnie z planem, ogłoszonym na niedawnej konferencji poświęconej e-zdrowiu. Gdy zakończy się etap testów e-recepty w firmach tworzących oprogramowanie, pod koniec bieżącego roku jej projekt zostanie sfinalizowany, a w I kwartale 2018 roku będzie udostępniona w wybranych placówkach medycznych w kraju. Co prawda na razie tylko w celach testowych, ale to i tak olbrzymi postęp, jeśli weźmie się pod uwagę, że jeszcze niedawno wszystko w sferze elektronicznej recepty kończyło się na bliżej nieokreślonych obietnicach ze strony urzędników.

Przypomnijmy, że Gabinet drWidget już teraz umożliwia wystawianie i drukowanie recept, zgodnie z obowiązującymi przepisami - o czym zapewne doskonale wiedzą korzystający z niego lekarze. Program został ponadto tak zaprojektowany, że w pełni i - co istotne - automatycznie dostosuje się do wymogów e-recepty, gdy ta zacznie obowiązywać. Lekarze unikną dzięki temu wszelkich ewentualnych niedogodności, takich jak choćby brak dostępu do programu, przerwy w pracy, dodatkowe szkolenia czy instalowanie dodatkowych aplikacji.

Zachęcamy lekarzy, którzy nie korzystają jeszcze w Gabinecie z modułu do wystawiania recept, do jego wypróbowania. Jego obsługa jest prosta, nie wymaga długotrwałej nauki czy żmudnego zapoznawania się z instrukcjami.

Od pierwszej chwili, czyli od otwarcia szablonu recepty przez lekarza, system prowadzi go przez kolejne etapy jej wypełniania. Dane do rubryk są częściowo podstawiane automatycznie, lekarz może też korzystać z wyświetlanych podpowiedzi. Przydatną opcją jest możliwość zapisania wszystkich leków z recepty jako stałych leków pacjenta (jednym kliknięciem), co upraszcza wystawienie recepty przy kolejnej wizycie.

Zarówno ta opcja, jak i wiele innych udogodnień, w które wyposażony jest moduł Recepty, pozwalają skrócić do minimum czas wypełniania dokumentu.

W ubiegłym roku za pomocą Gabinetu drWidget wystawiono 2,5 mln recept. Szacuje się, że w bieżącym roku będzie ich trzykrotnie więcej.

Liczba wyświetleń:

633

Skomentuj

Minister Zdrowia informuje, że związku z nowymi zasadami wystawiania i realizacji tzw. „recept rocznych”, które zostały wprowadzone ustawą z dnia 17 sierpnia 2023 r. o zmianie ustawy o refundacji leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia...
W aplikacji mObywatel 2.0 pojawiły się nowe dokumenty, dzięki którym swoje uprawnienia zawodowe potwierdzi ponad 360 tysięcy osób w Polsce, wpisanych do rejestru przez okręgowe rady pielęgniarek i położnych. Od teraz wśród elektronicznych dokumentów...
Wygodny dostęp do obszernych baz informacji medycznych zapewnia Ci widok główny aplikacji oraz widok przeprowadzania wizyty. O jakich konkretnie bazach mowa? Zajrzyj do artykułu i sprawdź! W MyDr EDM bazy informacji medycznych masz zawsze pod ręką -...
15-16 września, Warszawa NIL IN, Sieci Lekarzy Innowatorów Naczelnej Izby Lekarskiej zaprasza na spotkanie liderów tworzących przyszłość opieki zdrowotnej. Najważniejsze wydarzenie samorządu lekarskiego poświęcone innowacji w systemie opieki...