Ostrzeżenie!

Wejście do serwisu dla lekarzy i farmaceutów wymaga potwierdzenia oświadczenia widocznego na stronie. Jeśli nie spełniasz wymienionych warunków, kliknij przycisk Pomiń .

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Nowi wykonawcy Projektu P1 poszukiwani

Ogłoszono przetarg na dokończenie budowy projektu pn. Elektroniczna Platforma Gromadzenia, Analizy i Udostępniania zasobów cyfrowych o Zdarzeniach Medycznych (Projekt P1) oraz jego utrzymanie i rozwój. Środki finansowe przewidziane na ten cel to prawie 120 mln zł.

Centrum Systemów Informatycznych Ochrony Zdrowia opublikowało informację o wspomnianym przetargu na początku lipca br. Zamówienie zostało podzielone na dwie części. Zgodnie z dokumentami dostępnymi na stronie CSIOZ, wykonawcy będą świadczyli usługi tworzenia oprogramowania, autoryzacji i gwarancyjne. Czas przeznaczony na wykonanie zamówienia to 2 lata.

W 2015 roku została zakończona współpraca z ówczesnymi wykonawcami Projektu P1. CSIOZ odstąpiło od zawartych umów, wskazując, że wykonawcy ponoszą odpowiedzialność za zaistniałe opóźnienia. Do grudnia 2015 roku na Projekt P1 wydano ok. 493 mln zł.

CSIOZ zapowiedziało, że dopiero gdy zostaną zakończone prace nad daną funkcjonalnością platformy, rozpocznie się realizacja kolejnej z funkcjonalności. Według aktualnie obowiązującego harmonogramu cyfryzacji służby zdrowia, już w połowie 2018 roku z obiegu zostaną wyeliminowane papierowe zwolnienia lekarskie. Od 1 stycznia 2020 roku obowiązkowe stanie się wystawianie recepty w postaci elektronicznej, natomiast rok później – skierowania.

Przypominamy, że głównym celem Projektu P1 jest budowa elektronicznej platformy usług publicznych w zakresie ochrony zdrowia, dzięki której możliwe będzie gromadzenie, analiza i udostępnianie zasobów cyfrowych o zdarzeniach medycznych. Realizacja ww. celu ma jednocześnie spowodować osiągnięcie kilku celów szczegółowych. Są to m.in.: poprawa jakości obsługi pacjentów, sprawne planowanie i rozwój obszaru e-zdrowia w Polsce, a także szybsze i łatwiejsze dokonywanie rozliczeń między usługodawcą a płatnikiem.

Liczba wyświetleń:

933

Skomentuj

Służby Narodowego Funduszu Zdrowia zajmujące się bezpieczeństwem informatycznym wykryły wzmożoną aktywność systemu informatycznego dwóch podmiotów medycznych. Chodzi o wysyłanie zapytań do bazy eWUŚ. Zapytania nie dotyczyły danych medycznych. Sprawą...
Minister Zdrowia informuje, że związku z nowymi zasadami wystawiania i realizacji tzw. „recept rocznych”, które zostały wprowadzone ustawą z dnia 17 sierpnia 2023 r. o zmianie ustawy o refundacji leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia...
Wygodny dostęp do obszernych baz informacji medycznych zapewnia Ci widok główny aplikacji oraz widok przeprowadzania wizyty. O jakich konkretnie bazach mowa? Zajrzyj do artykułu i sprawdź! W MyDr EDM bazy informacji medycznych masz zawsze pod ręką -...
15-16 września, Warszawa NIL IN, Sieci Lekarzy Innowatorów Naczelnej Izby Lekarskiej zaprasza na spotkanie liderów tworzących przyszłość opieki zdrowotnej. Najważniejsze wydarzenie samorządu lekarskiego poświęcone innowacji w systemie opieki...