Ostrzeżenie!

Wejście do serwisu dla lekarzy i farmaceutów wymaga potwierdzenia oświadczenia widocznego na stronie. Jeśli nie spełniasz wymienionych warunków, kliknij przycisk Pomiń .

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Teleopieka w Częstochowie

W Częstochowie rozpoczęła się realizacja projektu skierowanego do seniorów wymagających całodobowego wsparcia. Dzięki specjalnym urządzeniom będą mogli w każdej chwili wezwać pomoc, ale także w razie potrzeby porozmawiać z teleopiekunem.

Miasto Częstochowa wraz ze Stowarzyszeniem „EBI Association” oraz Opieka Nova Sp. z o.o., rozpoczęło realizację projektu „BEZPIECZNIE WE WŁASNYM DOMU – usługi teleopiekuńcze w mieście Częstochowa”.

Usługi będą świadczone w miejscu zamieszkania dwustu nie w pełni samodzielnym częstochowianom, których aktywność jest ograniczona do własnego domu - ze względu na podeszły wiek, niepełnosprawność czy stan zdrowia.

Uczestnicy projektu otrzymają bransoletki lub wisiorki, wyposażone w sprzęt elektroniczny pozwalający na 24-godzinny kontakt z Centrum Alarmowym. Jego pracownicy pomogą w przypadku zagrożenia życia lub zdrowia, ale także w chwilach podwyższonego stresu, lęku czy samotności.

- Ten projekt ma pomóc tym częstochowskim seniorom, którzy z przyczyn losowych, niepełnosprawności, choroby nie mogą już być tak aktywni jak wcześniej - mówił podczas konferencji inaugurującej projekt prezydent Krzysztof Matyjaszczyk. - Wierzę, że to wsparcie się przyda, że seniorzy poczują się bezpieczniej, że nie pozostaną sami. Niech ten projekt będzie drobnym wyrazem naszej wdzięczności wobec ludzi, którzy często długie lata pracowali na rzecz Częstochowy, budowali ją, będąc jednocześnie oparciem dla swoich rodzin i przyjaciół.

Podczas konferencji na którą zaproszono seniorów m.in. z działających w Częstochowie Uniwersytetów III Wieku, organizacji pozarządowych oraz pracowników socjalnych, informacje o projekcie przedstawił Marek Wojda, zastępca Prezesa Opiekanova Sp. z o. o. w Gdyni - Partner w Projekcie. W spotkaniu uczestniczył także Marian Jarosz, prezes Stowarzyszenia „EBI ASSOCIATION” z Jastrzębia Zdroju -Lider Projektu oraz przedstawiciele Wydziału Polityki Społecznej Urzędu Miasta Częstochowy i Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.

Projekt będzie realizowany do 31.05.2019 roku. Jego wartość to prawie 1,4 mln zł, w tym dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej to blisko 1,3 mln zł.


Źródło: Urząd Miasta Częstochowy

Liczba wyświetleń:

1 940

Skomentuj

Służby Narodowego Funduszu Zdrowia zajmujące się bezpieczeństwem informatycznym wykryły wzmożoną aktywność systemu informatycznego dwóch podmiotów medycznych. Chodzi o wysyłanie zapytań do bazy eWUŚ. Zapytania nie dotyczyły danych medycznych. Sprawą...
Minister Zdrowia informuje, że związku z nowymi zasadami wystawiania i realizacji tzw. „recept rocznych”, które zostały wprowadzone ustawą z dnia 17 sierpnia 2023 r. o zmianie ustawy o refundacji leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia...
Wygodny dostęp do obszernych baz informacji medycznych zapewnia Ci widok główny aplikacji oraz widok przeprowadzania wizyty. O jakich konkretnie bazach mowa? Zajrzyj do artykułu i sprawdź! W MyDr EDM bazy informacji medycznych masz zawsze pod ręką -...
15-16 września, Warszawa NIL IN, Sieci Lekarzy Innowatorów Naczelnej Izby Lekarskiej zaprasza na spotkanie liderów tworzących przyszłość opieki zdrowotnej. Najważniejsze wydarzenie samorządu lekarskiego poświęcone innowacji w systemie opieki...