Ostrzeżenie!

Wejście do serwisu dla lekarzy i farmaceutów wymaga potwierdzenia oświadczenia widocznego na stronie. Jeśli nie spełniasz wymienionych warunków, kliknij przycisk Pomiń .

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Nowości w Gabinecie drWidget: e-ZLA i podpis kwalifikowany

Pełna funkcjonalność EDM jest już dostępna w Gabinecie drWidget. Użytkownicy programu mogą bez przeszkód wystawiać elektroniczne zwolnienia lekarskie (e-ZLA) oraz składać podpis kwalifikowany na dokumentach.

To istotne udogodnienia i najważniejsze nowości, które w ostatnim czasie pojawiły się w Gabinecie drWidget. Służą one nie tylko zwiększeniu komfortu podczas pracy, lecz także pozwalają lekarzom wypełnić ustawowy obowiązek. Przypominamy, że tradycyjne, papierowe zwolnienia lekarskie można wystawiać tylko do 30 czerwca 2018 roku. Potem w obiegu pozostaną wyłącznie e-zwolnienia.

Wystawianie e-ZLA w Gabinecie drWidget to duża oszczędność czasu – tak twierdzą ci użytkownicy, którzy już wypróbowali nową funkcjonalność programu. Co ważne: system wykonuje za lekarza część pracy, tzn. uzupełnia wybrane rubryki, w innych podaje podpowiedzi. Dodatkowo, jeżeli użytkownik popełni błąd (np. kody literowe nie będą pasowały do kodu choroby), program wyświetli stosowne ostrzeżenie.

Aby e-zwolnienie mogło zostać automatycznie przesłane do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, wcześniej należy złożyć podpis kwalifikowany albo dokonać autoryzacji przez ePUAP. Informujemy, że LekSeek Polska oferuje pomoc w uzyskaniu podpisu kwalifikowanego. Wszystkie zainteresowane osoby mogą kontaktować się z nami telefonicznie (33 445 43 45) albo mailowo (kontakt@drw.pl).

Podpis kwalifikowany przydaje się nie tylko do podpisywania e-zwolnień, lecz także pozostałej Elektronicznej Dokumentacji Medycznej. Od niedawna użytkownicy Gabinetu drWidget mogą złożyć taki podpis jednocześnie pod wszystkimi wizytami przeprowadzonymi danego dnia. Taką możliwość daje przycisk „Zakończ dzień”.

Warto zaopatrzyć się w podpis kwalifikowany także z innych powodów. Otóż, znajduje on zastosowanie między innymi w uwierzytelnianiu transakcji bankowych, kontaktach z jednostkami administracji publicznej oraz podpisywaniu umów mających postać elektroniczną.

Wracając jednak do e-zwolnień, pragniemy zapewnić, że wystawianie ich w Gabinecie drWidget jest w pełni bezpieczne. System przeszedł liczne, rygorystyczne testy, zanim został oddany do użytku lekarzom. W razie potrzeby użytkownicy programu mogą pobrać zwolnienie (w formacie PDF) i je wydrukować. Wystawione e-ZLA można także anulować. Wówczas lekarz zobowiązany jest do wysłania pisma przewodniego, informującego pacjenta i płatnika składek o fakcie anulowania dokumentu.

System e-zwolnień jest korzystnym rozwiązaniem zarówno dla lekarzy, jak również dla pacjentów i pracodawców. Pozwala odciążyć lekarzy i skrócić do minimum czas poświęcany na wypełnianie dokumentacji. Oszczędność czasu idzie w parze z oszczędnością miejsca – nie ma już konieczności przechowywania papierowych kopii wystawionych zwolnień. Dodatkową zaletą systemu jest fakt, że zapewnia szybki obieg informacji pomiędzy lekarzami, Zakładem Ubezpieczeń Społecznych oraz płatnikami składek.

Liczba wyświetleń:

513

Skomentuj

Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia poinformowało, że pod koniec I kwartału 2018 roku w jednym z miast wprowadzony zostanie pilotażowy projekt wystawiania e-recept. Specjaliści z CSIOZ nie ujawnili jeszcze, o które miasto chodzi, ale...
System reagowania na cyberataki i włączenie w ten proces zainteresowanych podmiotów - jest jedną z kluczowych propozycji w tworzonym krajowym systemie cyberbezpieczeństwa. Podział incydentów m.in. na krytyczny, poważny umożliwi podejmowanie działań...
Największą popularnością wśród pacjentów cieszą się te aplikacje mobilne, które ułatwiają prowadzenie kuracji. Przykładem jednej z nich jest Koszt Terapii. To aplikacja, która pomoże obliczyć wydatki na leczenie oraz znaleźć zamienniki leków. Atutem...
16-18 marca 2018r. Poznań Konferencja Top Medical Trends odbędzie się już poraz dwunasty. Organizatorem jest wydawnictwo Termedia. Patronat naukowy: Polskie Towarzystwo Medycyny Rodzinnej oraz Katedra i Zakład Medycyny Rodzinnej Uniwersytetu...