Ostrzeżenie!

Wejście do serwisu dla lekarzy i farmaceutów wymaga potwierdzenia oświadczenia widocznego na stronie. Jeśli nie spełniasz wymienionych warunków, kliknij przycisk Pomiń .

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Szybka i wygodna digitalizacja dokumentów w programie dr100

Przedstawiamy kolejną nowość w ofercie LekSeek Polska: dr100 Asystent to aplikacja desktopowa (czyli do instalacji na komputerze), bardzo pomocna w digitalizacji dokumentów. Asystent monitoruje folder skanowania wskazany przez lekarza i automatycznie wgrywa nowe dokumenty do programu dr100. Szczegóły w artykule.

Dr100 to sprawdzony, kompleksowy i niezawodny program do prowadzenia gabinetu lub kliniki stomatologicznej. Pozwala zarządzać placówką zarówno w części medycznej, jak i administracyjnej. Szybko zyskał uznanie środowiska medycznego, przede wszystkim ze względu na liczne użyteczne funkcjonalności, które oferuje, w tym m.in. wizualny diagram zębowy, interaktywną kartę periodontologiczną, moduł magazynowy i rozliczeniowy. Dr100 przypadł do gustu stomatologom także z powodu prostej, intuicyjnej obsługi, niesprawiającej użytkownikom żadnych trudności.

Program jest dostępny w dwóch wersjach: głównej, przeglądarkowej (pod adresem www.dr100.pl) oraz uproszczonej, w formie aplikacji mobilnej (do pobrania ze sklepów Google Play oraz App Store), pozwalającej korzystać z najważniejszych funkcji programu. Warto także wspomnieć o istnieniu drugiej aplikacji mobilnej powiązanej z programem, ale dedykowanej pacjentom: pozwala ona umawiać oraz odwoływać wizyty zaledwie kilkoma kliknięciami.

Od niedawna dr100 oferuje użytkownikom swoją pomoc w digitalizacji dokumentów. Aby z niej skorzystać, trzeba najpierw pobrać i zainstalować aplikację desktopową o nazwie dr100 Asystent. Plik instalacyjny znajduje się w programie, w zakładce „Digitalizacja”.

Następnie można przejść do konfiguracji eksportu danych. Użytkownik decyduje m.in. o częstotliwości przesyłania zeskanowanych plików z komputera do programu dr100 (codziennie, raz w tygodniu, raz w miesiącu) oraz wybiera godzinę wysyłki. Należy także wskazać folder skanowania – dr100 Asystent będzie go monitorował i automatycznie wgrywał nowe dokumenty do głównej wersji programu. Trzeba jednak pamiętać, że transfer odbędzie się tylko wtedy, gdy komputer będzie włączony.

Skopiowane pliki pojawią się w programie w sekcji „Digitalizacja”. Stąd lekarz może przypiąć je do karty konkretnego pacjenta. Osoby zainteresowane mogą także nieco zagłębić się w ustawieniach Asystenta i już na poziomie aplikacji desktopowej zdecydować, do którego pacjenta zostaną przypisane pliki z danego folderu. „Ustawienia synchronizacji” pozwalają także wybrać, czy wszystkie pliki mają być wysyłane, czy może tylko te mające określony format (png, jpg, dcm, pdf).

Szybka i wygodna digitalizacja dokumentów? Z programem dr100 to możliwe. Jego wersja demonstracyjna dostępna jest pod adresem www.dr100.pl. Program jest nieustannie rozwijany i wzbogacany o nowe funkcjonalności. Już wkrótce pojawią się takie nowości, jak interaktywny generator formularzy i moduł sterylizacji. O zmianach będziemy informować na bieżąco.

Liczba wyświetleń:

671

Skomentuj

Z inicjatywy prof. dr hab. Andrzeja Matyji, prezesa Naczelnej Rady Lekarskiej w dniu 11 października br. odbyło się spotkanie przedstawicieli zawodów medycznych poświęcone procesowi informatyzacji w ochronie zdrowia. W spotkaniu tym udział wzięli...
Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę, która zakłada, że e-zwolnienia będą mogli wystawiać asystenci medyczni. Chodzi m.in. o pielęgniarki, ratowników medycznych, czy sekretarki medyczne. Wprowadzenie takiego rozwiązania ma przyczynić się do...
1 grudnia br. wystawianie elektronicznych zwolnień lekarskich stanie się obowiązkiem każdego lekarza. Nie czekaj do ostatniej chwili i już dziś przygotuj się do zmian z Gabinetem drWidget. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, jak to zrobić. E-ZLA wymaga...
15 listopada 2018, Warszawa Kongres skierowany jest do osób podejmujących się trudnego tematu zarządzania placówkami medycznymi. Spotkanie ma za zadanie m. in. zachęcenie uczestników do refleksji i dyskusji nad rezultatami ich pracy oraz kierunkami...