Ostrzeżenie!

Wejście do serwisu dla lekarzy i farmaceutów wymaga potwierdzenia oświadczenia widocznego na stronie. Jeśli nie spełniasz wymienionych warunków, kliknij przycisk Pomiń .

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Szybka i wygodna digitalizacja dokumentów w programie dr100

Przedstawiamy kolejną nowość w ofercie LekSeek Polska: dr100 Asystent to aplikacja desktopowa (czyli do instalacji na komputerze), bardzo pomocna w digitalizacji dokumentów. Asystent monitoruje folder skanowania wskazany przez lekarza i automatycznie wgrywa nowe dokumenty do programu dr100. Szczegóły w artykule.

Dr100 to sprawdzony, kompleksowy i niezawodny program do prowadzenia gabinetu lub kliniki stomatologicznej. Pozwala zarządzać placówką zarówno w części medycznej, jak i administracyjnej. Szybko zyskał uznanie środowiska medycznego, przede wszystkim ze względu na liczne użyteczne funkcjonalności, które oferuje, w tym m.in. wizualny diagram zębowy, interaktywną kartę periodontologiczną, moduł magazynowy i rozliczeniowy. Dr100 przypadł do gustu stomatologom także z powodu prostej, intuicyjnej obsługi, niesprawiającej użytkownikom żadnych trudności.

Program jest dostępny w dwóch wersjach: głównej, przeglądarkowej (pod adresem www.dr100.pl) oraz uproszczonej, w formie aplikacji mobilnej (do pobrania ze sklepów Google Play oraz App Store), pozwalającej korzystać z najważniejszych funkcji programu. Warto także wspomnieć o istnieniu drugiej aplikacji mobilnej powiązanej z programem, ale dedykowanej pacjentom: pozwala ona umawiać oraz odwoływać wizyty zaledwie kilkoma kliknięciami.

Od niedawna dr100 oferuje użytkownikom swoją pomoc w digitalizacji dokumentów. Aby z niej skorzystać, trzeba najpierw pobrać i zainstalować aplikację desktopową o nazwie dr100 Asystent. Plik instalacyjny znajduje się w programie, w zakładce „Digitalizacja”.

Następnie można przejść do konfiguracji eksportu danych. Użytkownik decyduje m.in. o częstotliwości przesyłania zeskanowanych plików z komputera do programu dr100 (codziennie, raz w tygodniu, raz w miesiącu) oraz wybiera godzinę wysyłki. Należy także wskazać folder skanowania – dr100 Asystent będzie go monitorował i automatycznie wgrywał nowe dokumenty do głównej wersji programu. Trzeba jednak pamiętać, że transfer odbędzie się tylko wtedy, gdy komputer będzie włączony.

Skopiowane pliki pojawią się w programie w sekcji „Digitalizacja”. Stąd lekarz może przypiąć je do karty konkretnego pacjenta. Osoby zainteresowane mogą także nieco zagłębić się w ustawieniach Asystenta i już na poziomie aplikacji desktopowej zdecydować, do którego pacjenta zostaną przypisane pliki z danego folderu. „Ustawienia synchronizacji” pozwalają także wybrać, czy wszystkie pliki mają być wysyłane, czy może tylko te mające określony format (png, jpg, dcm, pdf).

Szybka i wygodna digitalizacja dokumentów? Z programem dr100 to możliwe. Jego wersja demonstracyjna dostępna jest pod adresem www.dr100.pl. Program jest nieustannie rozwijany i wzbogacany o nowe funkcjonalności. Już wkrótce pojawią się takie nowości, jak interaktywny generator formularzy i moduł sterylizacji. O zmianach będziemy informować na bieżąco.

Liczba wyświetleń:

734

Skomentuj

W niespełna trzy tygodnie ponad 3 tys. farmaceutów zostało przeszkolonych z zasad realizacji e-recepty oraz recept papierowych, obowiązujących po 1 stycznia 2019 r. To efekt wspólnych szkoleń prowadzonych przez Naczelną Izbę Aptekarską oraz Centrum...
Prezydent Andrzej Duda podpisał nowelizację dotyczącą wdrażania e-skierowania i modyfikacji rozwiązań dotyczących list osób czekających na udzielenie świadczenia opieki zdrowotnej. Celem ustawy jest dokonanie zmian w ustawie z dnia 27 sierpnia 2004...
Jest to możliwe dzięki mobilnej wersji Gabinetu drWidget. Od teraz, przy pomocy tabletu, pacjent może elektronicznie podpisać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgodną z wymogami RODO. Korzystanie z tej opcji pozwoli Ci ograniczyć uciążliwą...
6 - 9 Marca 2019, Hotel Mercure Kasprowy Zakopane Jubileuszowe Kasprowisko odbędzie się w dniach 6-9.03.2019 w Hotelu Mercure w Zakopanem. Podczas konferencji ponownie będzie można dyskutować o zagadkach EKG, przyglądać się ciekawym zapisom oraz...