Ostrzeżenie!

Wejście do serwisu dla lekarzy i farmaceutów wymaga potwierdzenia oświadczenia widocznego na stronie. Jeśli nie spełniasz wymienionych warunków, kliknij przycisk Pomiń .

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Zdalny certyfikat ZUS i inne nowości w Gabinecie drWidget

Najważniejszą nowością, która w ostatnim czasie pojawiła się w Gabinecie drWidget, jest możliwość wgrania zdalnego certyfikatu ZUS do programu i korzystania z niego „w chmurze”. To istotne udogodnienie dla osób podpisujących e-ZLA właśnie przy użyciu certyfikatu ZUS. Oprócz tego Gabinet oferuje kilka innych nowości. Sprawdź jakich – szczegóły w artykule.

Wspomniany certyfikat został udostępniony przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych w grudniu ubiegłego roku. Pozwala on autoryzować e-ZLA i kilka innych dokumentów, w tym ZUS FZLA, AZLA, UZLA oraz ZUS PR-4. Warto zaopatrzyć się w taki certyfikat, ponieważ jest darmowy, a jego wyrobienie zajmuje dosłownie krótką chwilę.

Certyfikat, pobrany z portalu PUE ZUS, należy zainstalować w systemie Windows. Musi być on dostępny na urządzeniu, na którym wystawiane jest e-zwolnienie. W praktyce to utrudnienie, gdy np. lekarz musi pilnie wystawić e-ZLA na cudzym komputerze, na którym jego osobisty certyfikat nie jest zainstalowany.

Gabinet drWidget, wychodząc naprzeciw potrzebom użytkowników, oferuje rozwiązanie tego problemu. Wystarczy wgrać swój osobisty certyfikat do programu jako „certyfikat zdalny” – będzie dostępny „w chmurze”. W efekcie lekarz w razie potrzeby wystawi e-zwolnienie na dowolnym komputerze, na którym się zaloguje. Bez potrzeby instalowania certyfikatu w systemie Windows. Szczegółowe informacje, jak wgrać certyfikat jako zdalny, dostępne są tutaj.

Jakie inne nowości w ostatnim czasie zostały wprowadzone do programu? Przede wszystkim pojawiła się możliwość modyfikacji kodów ICD9 z poziomu szczegółów wizyty oraz nie ma już wymogu podawania kodu pocztowego w przypadku pacjentów spoza Polski. W zakładce „Badanie obrazowe” została zwiększona maksymalna długość tekstu do 10 tys. znaków. Dodatkowo, na prośbę użytkowników programu, dni świąteczne zostały wyróżnione w kalendarzu – kolorem czerwonym.

Zachęcamy do korzystania ze wszystkich funkcjonalności oferowanych przez Gabinet drWidget. Kolejna porcja nowości już wkrótce.

Liczba wyświetleń:

262

Skomentuj

Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia poinformowało, że z uruchomionego w październiki Rejestru Asystentów Medycznych, korzysta już ponad 10 000 użytkowników. Rejestr Asystentów Medycznych umożliwia utworzenie upoważnienia do wystawienia...
Od 1 stycznia 2019 r. zostanie wprowadzony obowiązek prowadzenia dokumentacji medycznej w postaci elektronicznej, o czym mowa w przepisach wydanych na podstawie art. 13a ustawy o systemie informacji w ochronie zdrowia (Dz. U. z 2018 r., z późn. zm.)...
Aplikacja mobilna zapewnia dostęp do najważniejszych funkcji programu: pozwala wygodnie zarządzać grafikiem pracy oraz sprawnie przeprowadzać wizyty. Mobilna wersja Gabinetu drWidget – tak samo jak wersja przeglądarkowa – jest nieustannie rozwijana i...
6 - 9 Marca 2019, Hotel Mercure Kasprowy Zakopane Jubileuszowe Kasprowisko odbędzie się w dniach 6-9.03.2019 w Hotelu Mercure w Zakopanem. Podczas konferencji ponownie będzie można dyskutować o zagadkach EKG, przyglądać się ciekawym zapisom oraz...