Ostrzeżenie!

Wejście do serwisu dla lekarzy i farmaceutów wymaga potwierdzenia oświadczenia widocznego na stronie. Jeśli nie spełniasz wymienionych warunków, kliknij przycisk Pomiń .

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

e-Skierowanie dostępne już na środowisku integracyjnym P1

Po e-Recepcie, na środowisku integracyjnym P1 udostępniono kolejną e-usługę. Od 21 czerwca dostawcy systemów informatycznych mogą sprawdzić poprawność usług sieciowych i komunikację systemów usługodawców z Systemem P1 w zakresie dokumentacji integracyjnej dla e-Skierowania - poinformowało Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia.

E-Skierowanie, według wcześniejszych zapowiedzi resortu zdrowia, ma być uruchomione w IV kwartale 2018 roku.

Programem, który najszybciej dostosowuje się do nowoczesnych rozwiązań jest Gabinet drWidget - przygotowany przez firmę LekSeek Polska. Program umożliwia nowoczesne zarządzanie przychodnią lub indywidualnym gabinetem lekarskim i spełnia wszystkie ustawowe wymogi dotyczące Elektronicznej Dokumentacji Medycznej.

Gabinet drWidget to pierwsza w Polsce aplikacja gabinetowa w pełni obsługująca certyfikat ZUS, dzięki któremu można szybko i wygodnie autoryzować elektroniczne zwolnienia lekarskie. Program umożliwia także autoryzację e-ZLA przy pomocy podpisu kwalifikowanego lub profilu zaufanego ePUAP. LekSeek Polska ułatwia dodatkowo lekarzom załatwienie formalności, związanych z podpisem kwalifikowanym. Lekarz może powierzyć firmie jego wyrobienie - i to bez żadnych opłat. Oszczędza więc pieniądze i czas.

Gabinet drWidget już teraz w bardzo prosty sposób umożliwia również wystawianie i drukowanie recept lekarskich, zgodnie z wytycznymi NFZ oraz obowiązującymi przepisami, a gdy tylko resort zdrowia umożliwi wystawianie e-recepty, automatycznie dostosuje się do tej funkcji i pozwoli płynnie przejść do nowych rozwiązań. Podobnie będzie z e-skierowaniem.

To co odróżnia Gabinet drWidget od innych tego typu programów, to jego dostępność w chmurze. Dzięki temu lekarz lub zarządca przychodni nigdy nie musi pamiętać o żadnych aktualizacjach programu. Wszystko odbywa się automatycznie, a placówka zawsze korzysta z najnowszej wersji aplikacji, spełniającej wszystkie aktualne wymogi dotyczące cyfryzacji służby zdrowia. Program jest także zgodny z najnowszymi wytycznymi RODO.

Dostępność programu w chmurze oznacza także dla użytkownika niezależność i swobodę korzystania. Program nie jest „przypisany” do konkretnego komputera, na przykład w gabinecie lekarskim, co byłoby równoznaczne z brakiem dostępu do bazy danych po zakończeniu pracy. Aby korzystać z Gabinetu drWidget, wystarczy połączenie z internetem - z dowolnego urządzenia, także z telefonu - program jest również dostępny w postaci aplikacji mobilnej.

Wersja on-line oznacza również oszczędności finansowe - nie ma konieczności instalowania w placówce kosztownej infrastruktury serwerowej. Dostępność w chmurze to także gwarancja bezpieczeństwa. Lekarz nie musi obawiać się, że w przypadku awarii komputera utraci wszystkie dane.

Dla wszystkich zainteresowanych na stronie www.drw.pl dostępna jest wersja demonstracyjna programu (z fikcyjnymi danymi), która pozwala zapoznać się z programem i jego różnymi funkcjami.

Liczba wyświetleń:

1 045

Skomentuj

W aplikacji mObywatel 2.0 pojawiły się nowe dokumenty, dzięki którym swoje uprawnienia zawodowe potwierdzi ponad 360 tysięcy osób w Polsce, wpisanych do rejestru przez okręgowe rady pielęgniarek i położnych. Od teraz wśród elektronicznych dokumentów...
Aplikacja mojeIKP znalazła się w gronie 20 projektów nominowanych do nagrody World Summit On The Information Society Prizes 2024 w kategorii “e-zdrowie”. Do 31 marca tego roku można wziąć udział w głosowaniu na najlepsze zgłoszenia. Konkurs WSIS...
Wygodny dostęp do obszernych baz informacji medycznych zapewnia Ci widok główny aplikacji oraz widok przeprowadzania wizyty. O jakich konkretnie bazach mowa? Zajrzyj do artykułu i sprawdź! W MyDr EDM bazy informacji medycznych masz zawsze pod ręką -...
15-16 września, Warszawa NIL IN, Sieci Lekarzy Innowatorów Naczelnej Izby Lekarskiej zaprasza na spotkanie liderów tworzących przyszłość opieki zdrowotnej. Najważniejsze wydarzenie samorządu lekarskiego poświęcone innowacji w systemie opieki...