Ostrzeżenie!

Wejście do serwisu dla lekarzy i farmaceutów wymaga potwierdzenia oświadczenia widocznego na stronie. Jeśli nie spełniasz wymienionych warunków, kliknij przycisk Pomiń .

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Aplikacja „Apptekarz” – darmowe kompendium wiedzy o lekach

Aplikacja desktopowa „Apptekarz” oferuje wszystko, co niezbędne farmaceucie w codziennym wypełnianiu obowiązków, tj.: szczegółowe informacje o lekach dopuszczonych do obrotu w Polsce oraz opisy najczęściej stosowanych receptur leczniczych. Jej zaletą jest nie tylko bogata zawartość, lecz także prosta i intuicyjna obsługa. Aplikację możesz pobrać zupełnie za darmo – zrób to już dziś!

„Apptekarz” jest elementem programu adresowanego do farmaceutów, którego głównym celem jest  dostarczanie tej grupie odbiorców informacji i narzędzi wspomagających codzienną pracę. W skład programu wchodzi interaktywny serwis Apptekarz.pl, seria aplikacji mobilnych (Baza Leków, Interakcje i Receptury) oraz wspomniany „Apptekarz”, czyli aplikacja desktopowa (do instalacji na komputerze).

Dzisiaj przyjrzymy się właśnie „Apptekarzowi”, który zupełnie za darmo oferuje:

1. Bazę Leków zawierającą ponad 17 tysięcy wyczerpujących opisów produktów leczniczych, suplementów diety i dermokosmetyków. Aby dotrzeć do informacji o wybranym preparacie, należy skorzystać z praktycznej wyszukiwarki znajdującej się w lewym górnym rogu ekranu albo zeskanować kod kreskowy produktu.

Specjaliści z LekSeek Polska, twórcy aplikacji, zadbali o przejrzystą prezentację opisów leków. Menu zostało podzielone na pięć sekcji: „Informacje” (podstawowe, w tym m.in. postać, dawka, odpłatność), „Wersje leku”, „Opis”, „Ostrzeżenia” oraz „Decyzje GIF”. W razie potrzeby farmaceuta może wydrukować całą ulotkę leku lub wybrane jej fragmenty.

2. Bazę receptur z opisami ponad 250 najczęściej stosowanych receptur leczniczych. Można tu znaleźć informacje o składzie (ze wskazaniem ilości i proporcji składników), sposobie wykonania, stosowaniu oraz postaci preparatu (płyn, krem, proszek, czopek, lek oczny). Szybkie dotarcie do potrzebnej receptury jest możliwe dzięki intuicyjnej wyszukiwarce, zamieszczonej w lewym górnym rogu ekranu.

3. Decyzje GIF, na bieżąco dodawane w razie ich wydania, zapisane w formacie PDF, z możliwością szybkiego wydrukowania.

4. Personalizowane skróty klawiszowe, zapewniające wygodę użytkowania aplikacji i pozwalające błyskawicznie dotrzeć do wybranych fragmentów opisu produktu leczniczego (takich jak np. „Bezpieczeństwo stosowania”, „Dawkowanie”, „Interakcje”, „Skład”). Skróty można dowolnie personalizować, tj. dostosowywać do swoich indywidualnych preferencji. Można tego dokonać w „Ustawieniach” „Apptekarza”.

5. Prostą, intuicyjną obsługę, co oznacza, że farmaceuta nie musi przechodzić żadnego szkolenia, aby rozpocząć korzystanie z „Apptekarza”.

6. Automatyczne aktualizacje, np. w razie zmian w refundacji, wycofania produktów ze sprzedaży, wydania decyzji GIF. Bieżąca aktualizacja sprawia, że aplikacja zawsze podaje rzetelne dane.

7. Oszczędności – „Apptekarz” pozwala zaoszczędzić nawet 700 zł rocznie (w porównaniu do innych, płatnych rozwiązań tego typu dostępnych na rynku).

Już dziś pobierz aplikację desktopową „Apptekarz”. To nic nie kosztuje, a możesz wiele zyskać.

Liczba wyświetleń:

707

Skomentuj

Beneficjentami e-recepty oraz IKP są zarówno lekarze jak i pacjenci. Dzięki wykorzystaniu nowych technologii dbanie o dobry stan zdrowia oraz proces leczenia może przebiegać sprawniej i efektywniej - przekonuje Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony...
W drugiej połowie kwietnia 2019 r. portal pacjent.gov.pl będzie miał nową, bardziej przyjazną szatę graficzną - poinformowało Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia. - Zmienimy stronę tak, by była bardziej przejrzysta i miała więcej...
Czy już ją zauważyłeś? W sekcji „Wykonane” pojawiła się nowa rubryka: „Przypisany do”. Sprawdzisz tutaj, do karty którego pacjenta aplikacja wysłała zeskanowany dokument. Nie znasz jeszcze DRW Asystenta? To dodatkowa aplikacja dla użytkowników...
22 - 24 marca 2019r. Poznań Kongres Top Medical Trends to największe i najważniejsze wydarzenie będące medycznym podsumowaniem minionego roku, od kilkunastu lat buduje swoją markę. Co się na nią składa i dlaczego warto w marcu przyjechać do...