Ostrzeżenie!

Wejście do serwisu dla lekarzy i farmaceutów wymaga potwierdzenia oświadczenia widocznego na stronie. Jeśli nie spełniasz wymienionych warunków, kliknij przycisk Pomiń .

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Najlepsze mobilne aplikacje dla pacjenta

Przypominają o konieczności zażycia kolejnej dawki produktu leczniczego, pozwalają zdalnie zapisywać się na wizyty oraz zapewniają dostęp do ponad 17 tysięcy ulotek leków. Czy Twoi pacjenci korzystają już z mobilnych aplikacji od LekSeek Polska?

Jak wynika z badania opinii zrealizowanego na zlecenie LekSeek Polska oraz Gabinetu drWidget, pacjenci są gotowi na cyfryzację służby zdrowia. Prawie 3 na 4 ankietowanych chciałoby otrzymywać receptę/ zwolnienie drogą elektroniczną, np. mailowo. Uczestnicy badania dostrzegają potencjał nowych technologii i ich zastosowania w medycynie. Prawie 70% respondentów uważa, że rozwój telemedycyny pozytywnie wpłynie na życie społeczne.

Nie dziwi zatem fakt, że pacjenci, gotowi na cyfryzację, już teraz chętnie korzystają z dostępnych na rynku nowoczesnych rozwiązań mobilnych, pomagających im kompleksowo zadbać o zdrowie. Uznaniem cieszą się m.in. aplikacje od LekSeek Polska, które można pobrać zupełnie za darmo, oferują szereg użytecznych funkcji, a do tego są proste i przyjazne w obsłudze. Oto one:

1. „Weź dawkę”, czyli elektroniczny kalendarz kuracji. Przypomina pacjentowi o konieczności zażycia kolejnej dawki produktu leczniczego. To idealne rozwiązanie dla wszystkich zapominalskich, a także tych, którzy przyjmują więcej preparatów i potrzebują pomocy w uporządkowaniu planu terapii.

2. „OneTouch Gabinet”, tj. niezbędnik każdego cukrzyka. Umożliwia przeniesienie danych z glukometru na telefon i w efekcie – stworzenie przejrzystego dzienniczka pomiarów glukozy.

3. Ulotki Leków. Zgodnie z nazwą, to baza ulotek produktów leczniczych. Pacjent znajdzie tu wszystkie potrzebne mu informacje, w tym dotyczące stosowania leku, możliwych działań niepożądanych, interakcji, przedawkowania itp. Aplikacja zapewnia nieograniczony dostęp do ponad 17 tysięcy szczegółowych opisów produktów.

4. „Ceny Leków”. Dzięki tej aplikacji pacjent nie tylko sprawdzi cenę wybranego leku, lecz także znajdzie jego zamiennik. Aplikacja pozwala także szybko odnaleźć apteki na mapie Polski i zweryfikować ich dane, w tym m.in. adresy oraz godziny otwarcia.

5. „Lek Seniora”, czyli kompendium wiedzy na temat bezpłatnych produktów objętych programem 75+. Praktyczna wyszukiwarka pozwala szybko dotrzeć do szczegółowego opisu wybranego preparatu.

6. „Szczepienia”. To elektroniczny dzienniczek szczepień. Rodzice wprowadzają do systemu dane dziecka (przede wszystkim jego datę urodzenia) i na tej podstawie otrzymują „przypominajkę” o obowiązkowych i zalecanych szczepieniach – w momencie, gdy dziecko osiągnie odpowiedni do nich wiek.

7. „Centyle”. Również ta aplikacja dedykowana jest rodzicom. Pozwala ona porównać wyniki dziecka z siatkami centylowymi – jedną z obiektywnych metod oceny rozwoju fizycznego dziecka. Wystarczy podać płeć, wagę, wzrost i obwód głowy dziecka, a aplikacja wskaże, jak rozwija się maluch.

8. „Cecha Bobasa”. To propozycja dla osób spodziewających się dziecka. Dzięki aplikacji dowiedzą się, jaką grupę krwi oraz jaki kolor oczu może mieć ich dziecko. Dodatkowo sprawdzą prawdopodobieństwo wystąpienia nietolerancji laktozy.

9. „Dr100 Pacjent”. Aplikacja pozwala umawiać wizyty u stomatologa w dogodnym dla pacjenta terminie. Istnieje także możliwość odwołania wizyty i zmiany jej terminu. Aplikacja dedykowana jest pacjentom placówek korzystających z programu dr100, czyli nowoczesnego narzędzia do zarządzania gabinetem i kliniką stomatologiczną.

Liczba wyświetleń:

273

Skomentuj

W niespełna trzy tygodnie ponad 3 tys. farmaceutów zostało przeszkolonych z zasad realizacji e-recepty oraz recept papierowych, obowiązujących po 1 stycznia 2019 r. To efekt wspólnych szkoleń prowadzonych przez Naczelną Izbę Aptekarską oraz Centrum...
Prezydent Andrzej Duda podpisał nowelizację dotyczącą wdrażania e-skierowania i modyfikacji rozwiązań dotyczących list osób czekających na udzielenie świadczenia opieki zdrowotnej. Celem ustawy jest dokonanie zmian w ustawie z dnia 27 sierpnia 2004...
Jest to możliwe dzięki mobilnej wersji Gabinetu drWidget. Od teraz, przy pomocy tabletu, pacjent może elektronicznie podpisać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgodną z wymogami RODO. Korzystanie z tej opcji pozwoli Ci ograniczyć uciążliwą...
6 - 9 Marca 2019, Hotel Mercure Kasprowy Zakopane Jubileuszowe Kasprowisko odbędzie się w dniach 6-9.03.2019 w Hotelu Mercure w Zakopanem. Podczas konferencji ponownie będzie można dyskutować o zagadkach EKG, przyglądać się ciekawym zapisom oraz...