Ostrzeżenie!

Wejście do serwisu dla lekarzy i farmaceutów wymaga potwierdzenia oświadczenia widocznego na stronie. Jeśli nie spełniasz wymienionych warunków, kliknij przycisk Pomiń .

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Kolejna nowość w aplikacji DRW Asystent

Czy już ją zauważyłeś? W sekcji „Wykonane” pojawiła się nowa rubryka: „Przypisany do”. Sprawdzisz tutaj, do karty którego pacjenta aplikacja wysłała zeskanowany dokument.

Nie znasz jeszcze DRW Asystenta? To dodatkowa aplikacja dla użytkowników Gabinetu drWidget. Pomaga w digitalizacji dokumentów oraz tworzy kopie zapasowe danych z programu i zapisuje je na komputerze.

DRW Asystent monitoruje folder skanowania wskazany przez lekarza i automatycznie wgrywa zeskanowane dokumenty do Gabinetu drWidget, do sekcji „Nieprzypisane pliki”. Stamtąd należy przypiąć je do odpowiednich kart pacjentów. Aplikacja może także od razu wgrywać pliki do kart pacjentów. W tym celu należy zaznaczyć odpowiednią opcję w „Ustawieniach synchronizacji”.

Druga funkcjonalność DRW Asystenta polega na tworzeniu kopii zapasowych wszystkich danych zapisanych na koncie użytkownika w Gabinecie drWidget i zapisywaniu ich na komputerze. Eksport danych może odbywać się codziennie, raz w tygodniu lub raz w miesiącu. Należy wybrać dogodną lokalizację (folder) i godzinę eksportu, a Asystent zajmie się resztą. Trzeba tylko pamiętać, aby komputer (i internet) był włączony o ustalonej porze.

Jeśli korzystasz z DRW Asystenta, to możliwe, że zauważyłeś już nową rubrykę „Przypisany do”, znajdującą się w sekcji „Wykonane”. Dzięki niej możesz szybko zweryfikować, czy zeskanowany dokument został wysłany do karty odpowiedniego pacjenta. Dodatkowo, w aplikacji pojawiła się informacja, jaką maksymalną wielkość może mieć plik przesyłany do programu. Obecnie jest to 5 MB.

Przypominamy, że DRW Asystent to aplikacja desktopowa, czyli do instalacji na komputerze. Można ją pobrać z Gabinetu drWidget. Będąc w widoku głównym programu, należy kliknąć na przycisk rozwijający listę dostępnych kafli, znajdujący się tuż pod kalendarzem. Następnie trzeba wybrać kafel o nazwie „Nieprzypisane pliki” – tam każdy zainteresowany znajdzie DRW Asystenta.

Liczba wyświetleń:

468

Skomentuj

Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia informuje, że z dniem 30 września br. w ramach systemu Rejestr Asystentów Medycznych (RAM) udostępniona zostanie nowa funkcjonalność, która umożliwi lekarzom upoważnienie asystentów medycznych do...
Stu radomskich seniorów otrzyma wkrótce opaski monitorujące stan zdrowia. Miasto przystąpiło do pilotażowego programu obejmującego dostawę opasek oraz zapewnienie całodobowej teleopieki. – To bardzo ważny element naszej polityki senioralnej....
Jest to możliwe dzięki nowej usłudze VIP dostępnej w Gabinecie drWidget. Zsynchronizuj kalendarz z programu ze swoim prywatnym Kalendarzem Google (albo Apple Calendar, albo Microsoft Outlook) i bądź zawsze na bieżąco z grafikiem wizyt pacjentów....
Sopot, 19 – 20 września Cyfrowa transformacja i nabierająca tempa globalizacja opieki zdrowotnej oraz główne wyzwania i zadania, przed jakimi stoi system ochrony zdrowia w Polsce to tematy czwartej edycji międzynarodowej konferencji Forum...