Ostrzeżenie!

Wejście do serwisu dla lekarzy i farmaceutów wymaga potwierdzenia oświadczenia widocznego na stronie. Jeśli nie spełniasz wymienionych warunków, kliknij przycisk Pomiń .

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Co nowego w Bazie Leków drWidget?

Funkcja skanowania kodów kreskowych, zamieszczonych na opakowaniach produktów. Wystarczy zeskanować kod kreskowy, aby już po chwili przeglądać wyczerpujący opis jednego z ponad 17 tys. produktów dostępnych w bazie aplikacji. Szczegóły w artykule.

DrWidget Baza Leków to jedna z najpopularniejszych mobilnych aplikacji medycznych od LekSeek Polska, uznanego twórcy oprogramowania dla lekarzy, farmaceutów i pacjentów. Wspomniana aplikacja to prawdziwe kompendium wiedzy o wszystkich produktach leczniczych dopuszczonych do obrotu w Polsce. Można ją pobrać zupełnie za darmo ze sklepów App Store i Google Play.

Aplikacja zapewnia dostęp do takich informacji, jak postać leku, dawka, droga podania, odpłatność, wskazania według Charakterystyk Produktów Leczniczych, dawkowanie, ostrzeżenia itp. Użytkownik może także kliknąć w ulotkę produktu, gdzie znajdzie dodatkowe dane, w tym możliwe działania niepożądane czy interakcje z innymi lekami. Co istotne, aplikacja jest na bieżąco aktualizowana, dzięki czemu zawsze podaje rzetelne informacje.

Do opisu wybranego preparatu można dotrzeć na dwa sposoby. Pierwszy to skorzystanie z wyszukiwarki. Już wpisanie do niej pierwszych liter sprawi, że system wyświetli listę proponowanych wyników. Istnieje możliwość zastosowania filtrów (np. szukania tylko wśród produktów refundowanych albo tylko na receptę).

Drugi sposób wyszukiwania jest dostępny w aplikacji od niedawna i polega na skanowaniu (aparatem telefonu) kodów kreskowych, zamieszczonych na opakowaniach produktów. Z nowej funkcjonalności można korzystać na telefonach z systemem operacyjnym Android. Wkrótce skanowanie kodów pojawi się także w wersji aplikacji na system iOS.

Baza Leków drWidget przypadła do gustu lekarzom nie tylko ze względu na swoją bogatą zawartość merytoryczną, lecz także prostą, intuicyjną obsługę i liczne udogodnienia, w które została wyposażona. Mowa m.in. o automatycznych aktualizacjach, możliwości ustawienia opcji pobierania opisów leków i o funkcji „Ulubione”, pozwalającej utworzyć listę najczęstszych wyszukiwań.

Z Bazy Leków LekSeek Polska można korzystać również na stronie www.leksykon.com.pl oraz w programach do zarządzania placówkami medycznymi – Gabinecie drWidget i dr100.

 

Aplikacja jest dostępna za darmo:

get_app_storeget_google_play

Liczba wyświetleń:

437

Skomentuj

Zakład Ubezpieczeń Społecznych coraz skuteczniej wychwytuje nieprawidłowości w zakresie wystawiania i korzystania ze zwolnień lekarskich. W pierwszym półroczu 2019 r. ZUS zakwestionował świadczenia chorobowe na kwotę blisko dwukrotnie wyższą niż w...
Senat przyjął w piątek bez poprawek tzw. ustawę o wdrażaniu rozwiązań w obszarze e-zdrowia. Za przyjęciem ustawy głosowało 68 senatorów, jeden był przeciw, 13 wstrzymało się od głosu. Ustawa o zmianie niektórych ustaw w związku z wdrażaniem rozwiązań...
Już teraz Twoim obowiązkiem jest wystawianie e-zwolnień, a od 1 stycznia 2020 r. – również e-recept. W rzetelnym wywiązywaniu się z ustawowych wymogów, związanych z cyfryzacją służby zdrowia, pomoże Ci Gabinet drWidget. Elektroniczne recepty i...
Sopot, 19 – 20 września Cyfrowa transformacja i nabierająca tempa globalizacja opieki zdrowotnej oraz główne wyzwania i zadania, przed jakimi stoi system ochrony zdrowia w Polsce to tematy czwartej edycji międzynarodowej konferencji Forum...