Ostrzeżenie!

Wejście do serwisu dla lekarzy i farmaceutów wymaga potwierdzenia oświadczenia widocznego na stronie. Jeśli nie spełniasz wymienionych warunków, kliknij przycisk Pomiń .

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Eksperci z Grupy Wyszehradzkiej o e-zdrowiu w Bratysławie

Ponad 100 ekspertów i liderów e-zdrowia z krajów V4 – Grupy Wyszehradzkiej (Czechy, Polska, Węgry i Słowacja) spotkało się 5 czerwca w Bratysławie podczas V4 Healthcare Conference. W spotkaniu brał udział także zespół Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia z Bartłomiejem Wnukiem, dyrektorem CSIOZ, oraz Anetą Kulmą, zastępcą dyrektora CSIOZ.

Głównym tematem poruszanym podczas konferencji jest postęp e-zdrowia w krajach V4. Przedstawiane są strategie krajowe, aktualny stan ich wdrożenia oraz wyniki.

Prócz wymiany doświadczeń, eksperci e-zdrowia z Grupy Wyszehradzkiej dyskutowali o dalszej współpracy w dziedzinie cyfryzacji ochrony zdrowia, szczególnie w ramach projektów regionalnych.

Kolejnym tematem rozmów była strategia państw V4 we włączaniu się do innych europejskich projektów e-zdrowia.

CSIOZ przedstawiło w Bratysławie swoje osiągnięcia w obszarze projektu P1 – Elektronicznej Platformy Gromadzenia, Analizy i Udostępniania zasobów cyfrowych o Zdarzeniach Medycznych. Z dużym zainteresowaniem spotkało się zwłaszcza Internetowe Konto Pacjenta #IKP.

Konferencję zorganizowało Narodowe Centrum Informacji Zdrowotnej Słowacji (Národné Centrum Zdravotníckych Informácií) z okazji słowackiej prezydencji w Grupie Wyszehradzkiej.


Źródło: CSIOZ

Liczba wyświetleń:

172

Skomentuj

Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia informuje, że z dniem 30 września br. w ramach systemu Rejestr Asystentów Medycznych (RAM) udostępniona zostanie nowa funkcjonalność, która umożliwi lekarzom upoważnienie asystentów medycznych do...
Stu radomskich seniorów otrzyma wkrótce opaski monitorujące stan zdrowia. Miasto przystąpiło do pilotażowego programu obejmującego dostawę opasek oraz zapewnienie całodobowej teleopieki. – To bardzo ważny element naszej polityki senioralnej....
Jest to możliwe dzięki nowej usłudze VIP dostępnej w Gabinecie drWidget. Zsynchronizuj kalendarz z programu ze swoim prywatnym Kalendarzem Google (albo Apple Calendar, albo Microsoft Outlook) i bądź zawsze na bieżąco z grafikiem wizyt pacjentów....
Sopot, 19 – 20 września Cyfrowa transformacja i nabierająca tempa globalizacja opieki zdrowotnej oraz główne wyzwania i zadania, przed jakimi stoi system ochrony zdrowia w Polsce to tematy czwartej edycji międzynarodowej konferencji Forum...