Ostrzeżenie!

Wejście do serwisu dla lekarzy i farmaceutów wymaga potwierdzenia oświadczenia widocznego na stronie. Jeśli nie spełniasz wymienionych warunków, kliknij przycisk Pomiń .

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Eksperci z Grupy Wyszehradzkiej o e-zdrowiu w Bratysławie

Ponad 100 ekspertów i liderów e-zdrowia z krajów V4 – Grupy Wyszehradzkiej (Czechy, Polska, Węgry i Słowacja) spotkało się 5 czerwca w Bratysławie podczas V4 Healthcare Conference. W spotkaniu brał udział także zespół Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia z Bartłomiejem Wnukiem, dyrektorem CSIOZ, oraz Anetą Kulmą, zastępcą dyrektora CSIOZ.

Głównym tematem poruszanym podczas konferencji jest postęp e-zdrowia w krajach V4. Przedstawiane są strategie krajowe, aktualny stan ich wdrożenia oraz wyniki.

Prócz wymiany doświadczeń, eksperci e-zdrowia z Grupy Wyszehradzkiej dyskutowali o dalszej współpracy w dziedzinie cyfryzacji ochrony zdrowia, szczególnie w ramach projektów regionalnych.

Kolejnym tematem rozmów była strategia państw V4 we włączaniu się do innych europejskich projektów e-zdrowia.

CSIOZ przedstawiło w Bratysławie swoje osiągnięcia w obszarze projektu P1 – Elektronicznej Platformy Gromadzenia, Analizy i Udostępniania zasobów cyfrowych o Zdarzeniach Medycznych. Z dużym zainteresowaniem spotkało się zwłaszcza Internetowe Konto Pacjenta #IKP.

Konferencję zorganizowało Narodowe Centrum Informacji Zdrowotnej Słowacji (Národné Centrum Zdravotníckych Informácií) z okazji słowackiej prezydencji w Grupie Wyszehradzkiej.


Źródło: CSIOZ

Liczba wyświetleń:

63

Skomentuj

Trwa pilotaż e-skierowania. Do 10 czerwca wystawiono już ponad 500 skierowań w postaci elektronicznej. Pilotaż potrwa do września 2019 r. Następnie rozpocznie się wdrożenie funkcjonalności w całej Polsce. Skierowania wyłącznie w postaci...
Samodzielnie prowadzisz recepcję swojej placówki? Odbieranie telefonów od pacjentów zajmuje Ci dużo czasu, a zatrudnienie recepcjonisty byłoby zbyt dużym kosztem? W takim razie „Wirtualna recepcja” to rozwiązanie idealne dla Ciebie! Sprawdź...
Samodzielnie prowadzisz recepcję swojej placówki? Odbieranie telefonów od pacjentów zajmuje Ci dużo czasu, a zatrudnienie recepcjonisty byłoby zbyt dużym kosztem? W takim razie „Wirtualna recepcja” to rozwiązanie idealne dla Ciebie! Sprawdź...
Zapraszamy na cykl konferencji dla Kadry Zarządzającej w Ochronie Zdrowia.6 września 2019r. Lublin15 listopada 2019r. Rzeszów6 grudnia 2019r. Gdańsk13 grudnia 2019r. Warszawa!DLA ZAREJESTROWANYCH OSÓB NA HASŁO ‘’PARTNER’’...