Ostrzeżenie!

Wejście do serwisu dla lekarzy i farmaceutów wymaga potwierdzenia oświadczenia widocznego na stronie. Jeśli nie spełniasz wymienionych warunków, kliknij przycisk Pomiń .

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Wystawiaj e-recepty i e-zwolnienia w Gabinecie drWidget

Już teraz Twoim obowiązkiem jest wystawianie e-zwolnień, a od 8 stycznia 2020 r. – również e-recept. W rzetelnym wywiązywaniu się z ustawowych wymogów, związanych z cyfryzacją służby zdrowia, pomoże Ci Gabinet drWidget.

Elektroniczne recepty i zwolnienia wymagają autoryzacji, której możesz dokonać przy użyciu podpisu kwalifikowanego albo certyfikatu ZUS. Ta druga opcja jest całkowicie darmowa, dlatego warto się nią zainteresować. Certyfikat wyrabia się w bardzo szybki i prosty sposób. Wystarczy założyć profil w portalu PUE ZUS i wysłać z niego wniosek o wydanie certyfikatu. Będzie gotowy po kilku minutach, o czym lekarz zostanie powiadomiony mailem lub SMS-em. Certyfikat jest ważny 5 lat.

Aby dodać do Gabinetu drWidget posiadany certyfikat, należy przejść do edycji profilu, zakładki „Narzędzia wizyty”, rubryki „Podpis elektroniczny”. Tam użytkownik przypisze certyfikat do konkretnych czynności – podpisywania archiwizowanych wizyt, podpisywania e-recept i e-zwolnień.

Przed przystąpieniem do wystawiania e-recept, lekarz musi jeszcze złożyć wniosek o dostęp do Systemu P1 na stronie Rejestru Podmiotów Wykonujących Działalność Leczniczą. Należy postępować zgodnie z instrukcją podaną tutaj. Kolejny krok to uzupełnienie w Gabinecie drWidget, na podstawie danych otrzymanych z CSIOZ, węzła OID usługodawcy, certyfikatu TLS oraz WSS (z poziomu administracji, zakładka „Zarządzaj”, „Połączenie z P1”).

Po wykonaniu wyżej wymienionych czynności można już wystawiać e-recepty i e-zwolnienia! W tym celu należy skorzystać z modułu „Recepty” bądź „Zwolnienia ZUS” podczas przeprowadzania wizyty w Gabinecie drWidget.

W razie pytań skontaktuj się z naszym działem pomocy technicznej: telefonicznie 33 445 43 45, mailowo kontakt@drw.pl lub na czacie dostępnym w programie po zalogowaniu.

Liczba wyświetleń:

1 031

Skomentuj

Do Urzędu Ochrony Danych Osobowych zgłaszane są przez placówki medyczne pytania, związane z sytuacjami w których pacjenci proszą telefonicznie o podanie kodu dostępu niezbędnego dla realizacji e-recepty. Placówki medyczne mają wątpliwości, czy mogą...
W związku z doniesieniami medialnymi dotyczącymi podejrzenia "handlu" e-receptami Naczelna Izba Lekarska przypomina, że wszystkie przewinienia z zakresu odpowiedzialności zawodowej lekarzy i lekarzy dentystów należy zgłaszać do odpowiedniego...
Chcesz przekazać swoim pacjentom ważną wiadomość? Przeprowadź informacyjną kampanię SMS-ową razem z Gabinetem drWidget! Przeczytaj artykuł i dowiedz się, jak to zrobić. Postępuj według poniższego schematu: Krok 1. Zaloguj się na swoje konto w...
20-22 marzec 2020 r. Poznań XIV Kongres TOP MEDICAL TRENDS odbędzie się w Poznaniu w dniach 20-22.03.2020 r. Tradycyjnie na spotykaniu przedstawione zostaną najważniejsze i najciekawsze problemy medycyny. Na kongresie będzie blisko 100 ekspertów z...