Ostrzeżenie!

Wejście do serwisu dla lekarzy i farmaceutów wymaga potwierdzenia oświadczenia widocznego na stronie. Jeśli nie spełniasz wymienionych warunków, kliknij przycisk Pomiń .

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

DrNews edukuje pacjentów

Zwiększenie świadomości Polaków na temat zdrowia i czynników ryzyka chorób – taki jest cel główny najnowszej inicjatywy firmy LekSeek Polska. Przedstawiamy projekt o nazwie drNews, stworzony z myślą o pacjentach. Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej.

DrNews to system komunikacji wizualnej w poczekalniach placówek medycznych. Już teraz w kilkudziesięciu przychodniach POZ w całej Polsce pacjenci, zamiast denerwować się długim oczekiwaniem na wizytę, mogą przeznaczyć swój czas na poznawanie najważniejszych aktualności, porad oraz ciekawostek o tematyce zdrowotnej. DrNews oferuje krótkie filmy i artykuły, które nie tylko umilają czas pacjentom, lecz także edukują ich. W pilotaż projektu zaangażowały się organizacje pacjenckie i firmy farmaceutyczne dbające o bezpieczeństwo lekowe Polaków.

Jak wynika z raportu „Sytuacja zdrowotna ludności Polski i jej uwarunkowania” (2018 r.), przygotowanego przez NIZP-PZH, wiedza Polaków na temat zdrowia i największych zagrożeń z nim związanych jest niezadowalająca.

– Raport to swego rodzaju alarm informujący o potrzebie edukacji prozdrowotnej. Wspólnie z naszymi partnerami chcemy pokazać, jak Polacy powinni dbać o swoje zdrowie, co jest dla nich dobre, a co niebezpieczne – tłumaczy Dominik Kieda, dyrektor EDM w LekSeek.

DrNews podpowiada między innymi, jakie wartości odżywcze mają poszczególne produkty spożywcze, jak prawidłowo usunąć kleszcza i chronić skórę przed nowotworem. Informuje, gdzie szukać pomocy, np. w razie problemów natury psychologicznej. DrNews to także źródło najnowszych doniesień medycznych oraz informacji o zmianach przepisów regulujących kwestie związane ze zdrowiem.

–  Chcemy edukować pacjentów poprzez treści dotyczące profilaktyki i nowych możliwości terapeutycznych. Planujemy także upowszechniać wiedzę o cyfrowych rozwiązaniach w służbie zdrowia, które usprawniają system i wpływają na jakość leczenia Polaków. Swój przekaz kierujemy do zróżnicowanej grupy   młodych osób, rodziców z dziećmi i seniorów –mówi Katarzyna Grabowska, Key Account Manager w LekSeek Polska.

Wszystkie newsy prezentowane pacjentom tworzone są w oparciu o rzetelne źródła informacji i we współpracy z ekspertami. DrNews wspiera lekarzy, na których spoczywa zarówno odpowiedzialność leczenia, jak i edukacji.

– Jest to projekt przeznaczony dla placówek medycznych, które chcą podnieść standard obsługi swoich pacjentów – podsumowuje dyrektor EDM w LekSeek.

Zadbaj o swoich pacjentów kompleksowo i już dziś dołącz do projektu drNews. Napisz do nas na adres drnews@lekseek.com i poznaj ofertę współpracy.

Liczba wyświetleń:

752

Skomentuj

Na początku czerwca resort cyfryzacji udostępni nową wersję aplikacji ProteGO Safe, dzięki której użytkownik może m.in. otrzymać informację o kontakcie z osobą zakażoną wraz z instrukcją, jak postępować - powiedział PAP minister cyfryzacji Marek...
Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia rozpoczyna nowy cykl publikacji informacyjno-edukacyjnych na temat Internetowego Konta Pacjenta (IKP), serwisu pacjent.gov.pl oraz e-usług w ochronie zdrowia. Cykl prowadzony będzie w mediach...
DRW Asystent to niezawodny pomocnik w digitalizacji dokumentów oraz tworzeniu kopii zapasowych wszystkich danych zapisanych na koncie użytkownika w Gabinecie drWidget. Poznaj instrukcję obsługi tej użytecznej aplikacji. DRW Asystent jest aplikacją...
26 -28 czerwca 2020 r. Poznań XIV Kongres TOP MEDICAL TRENDS odbędzie się w Poznaniu w dniach 26-28.06.2020 r. Tradycyjnie na spotykaniu przedstawione zostaną najważniejsze i najciekawsze problemy medycyny. Na kongresie będzie blisko 100 ekspertów z...