Ostrzeżenie!

Wejście do serwisu dla lekarzy i farmaceutów wymaga potwierdzenia oświadczenia widocznego na stronie. Jeśli nie spełniasz wymienionych warunków, kliknij przycisk Pomiń .

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Asystent Gabinetu drWidget oferuje Ci nowe możliwości

Mowa o aplikacji pomocniczej do Gabinetu drWidget, która ułatwia digitalizację dokumentów oraz tworzy kopie zapasowe danych z programu i zapisuje je na komputerze. Aplikacja została właśnie wzbogacona o nową funkcjonalność. Sprawdź jaką.

DRW Asystent monitoruje folder skanowania wskazany przez lekarza i automatycznie wgrywa zeskanowane dokumenty do Gabinetu drWidget, do sekcji „Nieprzypisane pliki” albo do kart odpowiednich pacjentów (o ile lekarz zaznaczył odpowiednie opcje w „Ustawieniach synchronizacji”). Druga funkcjonalność aplikacji polega na tworzeniu kopii zapasowych wszystkich danych zapisanych na koncie użytkownika w Gabinecie drWidget i zapisywaniu ich na komputerze.

Zagłębienie się w ustawienia DRW Asystenta pozwala dostosować go do swoich indywidualnych potrzeb. Lekarz może na przykład zdecydować, czy chce, aby eksport kopii zapasowych odbywał się codziennie, raz w tygodniu lub raz w miesiącu (o ustalonej porze komputer musi być włączony i mieć dostęp do internetu).

Na prośbę jednego z użytkowników Gabinetu drWidget, w „Ustawieniach eksportu danych” pojawiła się opcja „Nadpisz ostatni”. Włączenie tej opcji spowoduje, że Asystent będzie tworzył tylko jeden plik z wyeksportowanymi danymi. Starsze pliki będą nadpisywane przez nowsze.

Po zaznaczeniu opcji „Nadpisz ostatni” użytkownik uzyskuje możliwość wyboru, ile ostatnich kopii zapasowych ma być przechowywanych. Co istotne, nowa funkcjonalność nie działa wstecz. To znaczy, że wcześniej pobrane kopie zapasowe pozostaną nienaruszone. Dopiero od momentu zapisania nowych ustawień będzie następowało nadpisywanie kolejnych eksportów danych.

Jeszcze nie korzystasz z DRW Asystenta? Już dziś pobierz aplikację na swój komputer i wypróbuj jej możliwości. DRW Asystenta znajdziesz w Gabinecie drWidget, w sekcji „Nieprzypisane pliki”.

Liczba wyświetleń:

289

Skomentuj

Niewiele ponad dwa miesiące zostały do wejścia w życie obowiązku wystawiania recept w postaci elektronicznej. W październiku do e-recepty dołączyły kolejne 1296 podmioty lecznicze - poinformowało Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony...
Ministerstwo Zdrowia opublikowało instrukcję o wystawianiu i realizacji e-recept w razie braku dostępu do systemu e-zdrowie (P1). W instrukcji zawarte są informacje m.in. o tym: w jakiej postaci pacjent musi przedstawić informację o wystawionej...
Mowa o aplikacji pomocniczej do Gabinetu drWidget, która ułatwia digitalizację dokumentów oraz tworzy kopie zapasowe danych z programu i zapisuje je na komputerze. Aplikacja została właśnie wzbogacona o nową funkcjonalność. Sprawdź jaką. DRW Asystent...
Zapraszamy na cykl konferencji dla Kadry Zarządzającej w Ochronie Zdrowia.15 listopada 2019r. Rzeszów6 grudnia 2019r. Gdańsk13 grudnia 2019r. Warszawa!DLA ZAREJESTROWANYCH OSÓB NA HASŁO ‘’PARTNER’’ UDZIAŁ W KONFERENCJI JEST...